28 Aralık 2011 Çarşamba

2012 YE GİRMEYE HAZIRLANIRKEN...

Baktım ki yeni yıl kendini yavaş yavaş yaklaştırmakta ve eskiyi geriye itip mazi yapmakta, ben de düşündüm  yeni yıl yazısı kaçınılmaz oldu sayfam için. 2012 ilginç bir yıl aslında...Mayaların inanışına göre dünyanın sonunun geldiği yıldı bu yıl.
Bazı kahinler de bunu desteklediğinde buna ciddi ciddi inanan kesimler çıktı ortaya. Hatta hakkında filmler yapıldı. Kıyamet koparıldı, yapılan görsel efektlerle  depremler, tsunamiler, meteor yağmurları adeta gerçekleri yaşattı bize. Başka bir filmde dünyanın ısısını düşürdüler her yer buzullarla kaplandı. İnsanlar açlıktan birbirini öldürür hale geldi, kasabaları, sokakları, evleri bomboş ıssız bir halde bırakıp insanlar yiyecek, giyecek aramaya çıktılar. Yani anlayacağınız 2012 gelmeden 2012 den bizi biraz soğuttular.

Bu kadar kötü anlatılmasına rağmen yeni yıl iyidir ama değil mi? Herkes evinde bir yılbaşı gecesi heyecanı yaşar:) Bizim evde mesela her sene babamın doğumgünü olduğundan pasta yapılırdı:) Sonra mutlaka biletimiz olur, hatta bazen iki tane...Büyük bir heyecan ve ümitle çekilişi beklerdik. Yemekten sonra yatıncaya kadar çerez, meyve, çay ve pasta gibi şeyler atıştırılır ve televizyon seyredilirdi. Yeni yılı hep gülerek karşılardık, bütün sene gülelim diye... Bu sene tabii biraz farklı olacak benim için. Sakın yanlış anlaşılmasın senenin adı 2012 olduğundan değil, bu sene ilk defa evli olarak kendi evimde yılbaşını geçireceğim için farklı olacak:) Kurduğumuz yeni küçük ailemiz için ilk yılbaşı olacak. Yeni yılı evde karşılamayı düşünüyoruz alışageldiğimiz gibi:) Ben de yine annem gibi gece atıştırmalık kurabiyeler, poğaçalar yaparım, yine çerez ve cipsler alırız:) oturup televizyon izleriz, yılbaşı çekilişini bekleriz dedik. Eşimle sohbet eder, 2012 de yapacaklarımızı konuşur, hayaller kurarız belki de...

Belki yukarda bahsettiğim filmleri merak edipte izlemek isteyeniniz olur diye isimlerini de söyleyeyim. Filmlerden ilkinin adı "2012". Film inanılmaz bir şekilde görsel şölen resmen...Diğeri de "The Road". İlginç filmler. İzleyin derim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...