18 Aralık 2011 Pazar

LORELEİ DİYOR Kİ: "İYİLİK-KÖTÜLÜK VE KENDİMİZ"


Artık sizlerle hayata dair bir kaç anı paylaşmak için burada olacağım. Umarım siz de bu yazıları okurken benim yazarken duyduğum mutluluğu yaşarsınız...
Yakında yepyeni bir yıla gireceğiz.Kocaman bir merhaba diyerek karşılayacağız yeni yılı.
2011 herkes için iyi geçmemiş olabilir. Zor zamanlardan geçenler için (ben de zor günler geçirdim) şunu tüm samimiyetimle söylüyorum: Her ne yaşadıysanız bu sizin hayat denilen yolculuktaki istasyonlarınızdan biriydi ve geride kaldı. Unutmamalısınız ki, 2012'de yaşadıklarınızdan aldığınız derslerle daha güçlü ve daha bilinçli olacaksınız.
Bunun için sizlere çoğu kişinin inanmam dediği ama yine de dinlemekten zevk aldığı burçlarla ilgili çeşitli bilgiler vereceğim. Bu bilgiler şu burç şöyledir, bu burç böyledir şeklinde olmayacak. Burçların çıkışı, hikayeleri ve gezegenlerin hayatımızdaki etkilerini anlatacağım. Oldukça keyifli ve ilginç yazılar olacak sizin anlayacağınız.
Gelin önce astrolojinin nerede başladığına bakalım. Babil'de.Venüs tabletleri bilinen ilk astrolojik belgedir. Babilliler bizim bugün yaptığımız Güneş'i esas alan sistem yerine Ay'ı esas alan bir sistem kullanıyordu. Bugün de Ay önemlidir ama biz Güneş'i esas alıyoruz.
Diyorlar ki "Madem herşey en baştan belli, gökyüzünün durumuna göre belirleniyor kişiliğimiz, yaşadımız kötülükler de bizim  kaderimiz, değiştiremeyiz."
Gökyüzünün durumu sadece eğilimleri gösterir geleceği değil. İnsan özgür irade sahibi bir varlıktır. En kötü olumsuz etkiler güçlü bir irade ve sağduyuyla olumluya dönüşebilir. Ya da olumlu etkiler çaba gösterilmezse iyi yönde gelişim sağlanamaz.
Hep söylerim iyi-kötü burç yoktur. Bunu söyleyenlere şu cevabı verin: İyi de kötü de birbirinin varlığıyla gerçek anlamını bulur. Bazen bizim kötü dediğimiz kişi ya da olay bizi olgunlaştırır ve gelecekteki bize taşır. Ya da iyi zannettiğimiz olay bizi geriletir, çalışıp ilerlememizi engeller ve bizi tembelleştirir. Yani kötü bir olaydan ders alıp daha iyi duruma geliriz ya da iyi bir olay bizi zayıflatır, güçsüzleştirir.
Son olarak Kuran'dan bir ayetle bitirmek istiyorum: Allah kimseye kaldırabileceğinden fazla yük yüklemez. Kim iyilik yaparsa yararı kendisinedir.Kim kötülük yaparsa zararı kendisinedir.
İyilikler çoğalsın, kötülükler de iyiliklerle kuşatlııp yok olsun. Kendiniz olarak mutlu olmanız dileklerimle...
LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...