26 Ocak 2012 Perşembe

Parfüm Dediğin Buram Buram Kokmalı

Bütün bayanların vardır bir koku hayranlığı değilmi? Sizi bilmem ama beni bir aralar feci halde etkisi altına almıştı kokular. İnternette sürekli alışveriş yaptığımız bir kozmetik sitesi vardı. Belki siz de biliyorsunuzdur: strawberry.net...Site hala var ama artık alışveriş nerdeyse imkansız. Çünkü önceden 200 euro altına gümrük vergisi  alınmıyordu ve biz de limiti aşmadan yapabildiğimiz kadar alışveriş yapabiliyorduk. Maalesef bazı kişilerin bunu suistimal etmeleri yüzünden miktar ne olursa olsun artık herşeye vergi ödüyoruz, haliyle de yurtdışından getirtmek için bir neden kalmıyor. Ama ne mutlu ki benimde sürekli yurtdışına giden bir abim var ve sağolsun her gidişinde mutlaka bir parfüm getirir bana:)


Buzdolabımın kapağının üst rafını şu anda parfümlerim meşgul etmekte:) Onları gördükçe bir yandan içim açılırken diğer taraftan da hala alamadığım ve aklımda kalan parfumleri düşünüp üzülmüyor da değilim. Gerçi parfümün de bir ömrü var. Bu yüzden artık biraz tüketmeden yenilerini almamaya kendi kendime söz verdim:)

Benim için parfüm seçerken en önemli şey kalıcı bir kokusunun olması. Parfüm ne kadar kalıcıysa o kadar iyidir. Sürdüğüm zaman buram buram koksun isterim. Tercihim çiçekli kokulardır. Ten rengi açık olanlara zaten çiçekli ve meyveli kokuları daha çok yakıştırıyorum. Esmerlere de baharatlı kokular yakışıyor tabii:)

Gelelim favori kokularıma:) En ama en çok sevdiğim koku Channel Coco Matmazel. Bundan yaklaşık beş sene önce yine abimin bir yurtdışı seyahati sonrası tanıştığım bu kokudan bir daha ayrılmam mümkün olmadı. Fiyatı biraz tuzlu:) olmasına rağmen buzdolabımdaki yerini hiç boş bırakmadı. Kokusu bu kadar kendini gösteren, bu kadar kalıcı olan ve bu kadar şık bir parfüm daha olamaz diye düşünüyorum.

Diğer kokum ki bu da bir diğer favorimdir Yves Saint Lourent- Cinema... Yine buram buram ben burdayım diyen bir koku. Ben çok seviyorum. Ama bu kokuyu kışın kullanmakta fayda var. Yazın biraz ağır kaçabiliyor kokusu. Ama yazın ne sürelim derseniz? Yazlık en güzel koku Davidoff Game ve Cool water... Şu anda buzdolabımda Cool Water var ama bir tercih yap derseniz hiç şüphesiz seçimim Game'den yana:) Davidoff'un fiyatları diğerlerine göre biraz daha uygun.

Bir de eşimin sevgililer gününde aldığı bir kokum var:) Onun adı da Tou- Touch. Nefis bir koku. Ben bitecek diye inanın kullanmaya kıyamıyorum bu kokuyu da. Çok değişik odunsu bir koku.

Buzdolabımdaki bu kokulardan sonra bir de almak istediklerimin hemen payşalayım istiyorum. Dior- Hypnotic Poison veya Versace Crystal Noir. Her ikisi de biraz belirgin ve ağır kokular belki ama kesinlikle ama kesinlikle çok güzeller:)


1 yorum:

  1. 'Kadın dediğin parfüm değil, buram buram Namus kokmalı..' diye bir söz okumuştum, doğru tabi ama kendine de güzel bakcak yani hiç gerek yok diye bir olay yok (: Güzel bir yazı olmuş, iyi bloglamalar .)

    YanıtlaSil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...