11 Ocak 2012 Çarşamba

Televizyon Dediğin İçi Boş Bir Kutu

Televizyonu öyle pek fazla seyrettiğim söylenemez. Akşamları yemekten sonra sıkılana kadar... Ama nerden kaynaklandığını pek bilmesem de farkettim ki televizyondaki herşey hakkında bilgim var. Sonra düşündüm acaba sürekli yapılan reklamlardan ve program tekrarlarından olabilir mi dedim. Zaten sevdiğiniz iki dizi birbirleriyle çakışıyorsa diğerini tekrar bölümünden seyretmeniz artık çok kolay. Çünkü en az iki kere yayınlıyorlar tekrarlarını. Hatta kanallar dizilerini yarıştırırken köşeye not düşüyorlar "Tekrarı Yok" şeklinde, sırf kendi dizileri seyredilsin diye.  Gerçi dizileri seyretmeden sırf fragmanlarından takip etmek de çok kolay. Her hafta en az 2 fragman yayınlayan diziler var. Diziyi takip etmeden olayları anlayabiliryosuz, haliyle de dizi seyretmenize hiç mi hiç gerek kalmıyor. Ben biliyorum bütün dizileri o yüzden. Yani daha doğrusu reklam aralarında fragmanına rast geldiklerimi. Reklam arası dedim de reklam aralarına kısıtlama getirdilerdi bir ara ne oldu o anlamadım. Köşede süre tutuyorlardı, kaldırdılar yine...


Bu kadar atıp tuttum ama benim de takip ettiğim diziler var tabiiki:) Aslında şöyle söyleyeyim. Ben televizyondaki programları 4 grupta sınıflandırıyorum:) *En sevdiklerim, *En sevmediklerim, *Seyretmekten sıkıldıklarım ve *Arada sırada yakaladığımda seyrettiklerim:)

Çok güzel katogarize etmişim öyle değilmi:) Hemen örnek vereyim:)
Mesela Show tv 'yi şu anda tam anlamıyla ele geçirmiş olan Acun'un programlarından gına gelmiş bir halde olduğum için Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans ve O ses (Sempatik Hadise ve Murat Boz'a rağmen) en sevmediğim programlar. Bir de her akşam eve geldiğimde televizyonda karşıma çıkan "Arka Sokaklar" dizisi.
Kaç senedir devam ediyor bilemiyorum ama sanırım Pazartesi akşamları da yeni bölümüyle ekranda...Bu kadar çok izleniyor mu sahi bu dizi...Öyleyse bile ben hiç sevmiyorum ve de çok sıkıcı buluyorum.

Şu anda severek izlediğim dizi: "Adını Feriha Koydum". Geçen sezon çok sık takip etmiyordum ama bu sene her bölümünü izliyorum. Gazetelerden okuduğuma göre de bu sezon sonunda final olacakmış. Oh ne güzel dedim kendi kendime:) Sıkılmaya fırsat bırakmadan bitirecekler diziyi...

Arada sırada rastladıklarımdan biri ise Bloomberg HT de izlediğim "Kelime Oyunu" Öyle rastlarsam seyrediyorum bir on dakika falan. Eğer kelimleri harf çıkmadan bilebiliryorsam:) o zaman seyretmeye devam.
Ama yarışmacı benden önce biliyorsa, benim aklıma hemen gelmiyorsa hemen kumanda tuşuna basıyorum başka kanala geçiş yapıyorum:) Sonra bazen pazar akşamları "Umutsuz Ev Kadınları"nı izliyorum. Orda Yasemin tiplemesi var... Sempatik geliyor çok:) ama o da her an zap yapmaya müsait. zaten maç varsa o akşam kumanda tuşu bu sefer maç özet ve yorumlarını izlemek üzere işlevselleşiyor:) Tabii eşim tarafından. Bir de izlemekten sıkıldıklarım var. "Öyle Bir Geçer Zaman ki". dizi de zaman geçmek bilmiyor. Aylin bunalımda. Ne oldu bu hafta izlemedim ama en son Aylin tabancanın tetiğine basacaktı ve Soner'i öldürecekti. Ne oldu sahi...:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...