21 Şubat 2012 Salı

Blog Yazarken Neler Öğrendim?

Blog yazmak uzun zamandır istediğim ama bir türlü gerçekleştiremediğim bir şeyken, şu anda baya baya takipçisi olan bir bloğa sahibim. Birilerinin yazdıklarımı okuması, takip etmesi ve en önemlisi beğenmesi çok büyük bir mutluluk:) İlk defa yazdığım günü hatırlıyorum da ne kadar zor gelmişti. Düşünmesi kolay da yazması pek bir zormuş demiştim. Geriye dönüp bakıyorum şimdi neler neler yazmışım ve  daha aklımda neler neler var yazılacak:) Meğer yazdıkça yazmayı öğreniyormuş insan. Evet Blog yazarken öğrendiğim ilk şey bu oldu. İnsan yazdıkça yazmayı öğreniyormuş ve yazdıkça da yazası geliyormuş.


Sonra blog takip etmeyi öğrendim. İnsanların yazdıklarından, yaptıklarından, gördüklerinden, bildiklerinden bir dolu şey öğrendim. Bir sürü insan tanıdım:) Siteme üye oldular, beni mutlu ettiler:) İzleyiciler kısmında her yeni profil gördükçe sevincime sevinç eklendi. Ben de onların sayfasına üye oldum mutluluğumu böyle paylaştım.

Hergün gazete okumayı öğrendim. Gazete okuma alışkanlığım vardı ama düzenli olarak okumuyordum. Şimdi sayfamın sol sütununa eklediğim gazete köşesine her gün gözüm kayıyor. Okumaya başlıyorum sonra bir bakıyorum tüm haberleri tıklamışım:) Böylece o gün ne olmuş ne bitmiş herşeyden haberim olabiliyor:)

Yaptıklarımın, yaşadıklarımın ne kadar kıymetli olduğunu farkına vardım. Paylaştıkça, okundukça değer buldu yaptıklarım, bazılarına yorumlar yaptınız değer verdiğinizi  gösterdiniz. Ben yine mutlu oldum. Ben de  okuyup beğendiklerime yorum yaptım, değer verdiğimi gösterdim. Hem ne zaman ne yapmışım, geri dönüp okuyabildim, tekrar hatırladım çok severek yaptığım bir yemeği, beğeniyle okuduğum bir kitabı ya da zevkle izlediğim bir filmi. En sevdiğim şarkıyı paylaştım. Tıklandıkça sevindim, demek ki benim gibi bu şarkıyı seven başka insanlar da var diye düşündüm. 

Bu çok teknik olacak ama, blog sayfası düzenlemeyi öğrendim. Her akşam evde renk denemesi yaptığım günler oldu. Sık sık renk değiştirdim. Sırf hep aynı kalmamak, sol sütunda akıp giden gazete haberleri gibi güncel olabilmek için. Sayfaya bakan gözler renklensin içleri açılsın diye... Öyle işte. Şimdilik bu kadar. Bakalım gelecek zaman neler gösterecek:)

4 yorum:

 1. Blog da yeniyim umarım muvaffak oluruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah çok başarılı olursunuz:))

   Sil
 2. Merhabalar;
  Blog yazarken ögrenilen seylerden en güzeli yeni arkadaslar edinmek bence:)
  Ben geldim seninle arkadas olmaya istersen sende beklerim muhakkak :)
  www.endininmutfagi.com
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar:)
   sayfama hoşgeldiniz ve beni çok mutlu ettiniz:)

   Sil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...