19 Şubat 2012 Pazar

Lorelei Diyor ki: Neptün Balık’ta hayatımıza neler getiriyor?


Ortalama her burçta 14 yıl kalan Neptün, doğum haritalarımızda yükselen burcumuza bağlı olarak farklı temalar getiriyor. Neptün’ün haritanızdan geçtiği yer neresiyse oraya gevşeme, dağılma, çözülme ve bolca hayal gücü getirir. Neptün egoyu, kararlarımızı ve iradeyi zayıflatır. Neptün hangi evimizdeyse, o alanda, sadece kendi istediklerimizi yapamadığımızı görmeliyiz. Yapabileceğimiz akışta kalabilmek, gerekirse teslim olmaktır. Yapmamamız gereken ise, zorlamak, inat etmektir.
Gelelim Neptün’ün Balık burcuna geçmesinin burçları ne yönde etkilediğini görmeye. Önce doğal olarak balık burçlarından ve yükseleni balık olanlardan başlayalım.


Sevgili Balıklar ve yükseleni Balık olanlar, kişisel konularında daha yaratıcı ve hayalci olabilecekler. Ancak bedensel konulara, sağlığa daha dikkatli yaklaşmak gerekiyor. Pek çok yükselen Balık ve Balık burcu fedakarlık ve iyilikseverlik konularında aktif olabilirler. Evrensel konular, değişik inançlar hayata bakış açınızı, hatta imajınızı bile yakından etkileyebilir. Daha da hayalci, sezgisel ve evrensel olmaya başladığınızı siz de hissediyorsunuz zaten. Bu arada ayaklarınızı yerden kesmeyin.

Sevgili Koçlar ve yükseleni Koç olanlar, bu dönemde karmaşık eğilimler ortaya çıkabilir. Çünkü Uranüs’ün de Koç’ta olması sizi daha sabırsız ve asi yapıyor. Önümüzdeki 14 yıl boyunca yükselen Koç’lar hayatlarına daha fazla sezgi, yardımlaşma ve merhamet getirecek durumlar yaşayacaklar. Elinizde olmayan büyük değişikliklerin ruhsal gelişim açısından önemli olacağı bir dönemdesiniz. Bazı yükselen Koç’lar ise kendilerini bilinçsizce kurban edebilecek eğilimler gösterebilirler.

Boğalar ve yükselen Boğa’lar sosyal alanda, toplumsal işlerde verici ve fedakar olabilecekleri uğraşlara yönelecekler. Kendi huzurunu ve maddi imkanları önemseyen Boğa’lar sosyal konulara daha fazla katılacak, yaratıcı işlere yönelecek. Geleceğe yönelik beklenti ve ümitlerinde daha paylaşımcı ve verici olabilirler. Ruhsal yönü gelişen arkadaşları ortaya çıkabileceği gibi, bazı arkadaşlıkları da, hayal kırıklıkları getirebilecek.

İkizler ve yükselen İkizler, Neptün Balık dönemini kariyer ve şöhret alanında yaşayacağı için önümüzdeki 14 yıl içerisinde mesleki alanda dağılmalar, bazı kararsızlıklar olabilecek. Ancak aynı zamanda iş hayatlarına daha fazla hayal gücü, yaratıcılık da gelecek ve kendilerini adayabilecekleri işler seçebilecekler. Bu dönemde ruhsal açıdan kendilerini geliştirebilecekleri alanlarda başarılı olabilirler. Aksi halde, egoları yönünde ilerleyememek onları kararsız ve çaresiz hissettirebilir.

Yengeçler ve yükselen Yengeçler, önümüzdeki 14 yılda hayata bakış açılarını geliştirecekler. Ayrıca, yeni ilgiler geliştirebilecekleri bir döneme girdiler. Hem entelektüel hem de ruhsal anlamda sizi besleyecek yeni kişiler, özellikle yabancılarla ve öğretmenlerle karşılaşabilirler. İnançları yönünde daha karmaşık bir arayışa girebilirler. Akademik alanda geniş ilgi alanlarına yönelebilirler.

Yükselen Aslan’lar ve Aslan burçları, bu dönemde metafizik konulara yönelecek ve katı oldukları yönleri gevşetebilecekleri ilginç olaylar yaşayacaklar. Finansal konularda, özellikle borç, alacak ve kredi koşullarını içeren durumlarda daha akılcı ve kontrollü olmalılar. Ortaklaşa işler, eşin maddi durumu onları daha fazla fedakarlık etmeye yöneltebilir. Parasal konularda dikkat gerekiyor.

Haftaya kadar sevgi, huzur, merhamet ve sağduyu sizinle olsun.

LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...