4 Şubat 2012 Cumartesi

LORELEİ Diyor ki: Satürn başımıza neler getirecek?


Geçen hafta da dediğim gibi Satürn sıkıntı, zorluk veren bir gezegen olarak bilinse de aslında derslerini iyi çalışmayı öğütleyen bir öğretmen gibidir. Zor olduğu kadar gereklidir de. Bu hafta onu anlatacağım.
Bu arada Neptün de Cuma gecesi Balık burcuna geçti. Hayırlı olsun. 2026’ya kadar Balık’ta olacak.  Tasarım, sanat alanlarında hayal gücü gerektiren konuların öne geçeceği bir dönem başladı bile ve tüm hızıyla sürecek. Satürn’ü bitirince onu anlatacağım. Bu hafta söz verdiğim gibi Satürn’ü anlatacağım. Daha fazla ertelemeyeyim dedim. Satürn şu sıralar Terazi’de geri gidiyor. Önce bir süredir zorlanan terazide neler oluyor bir bakalım. Terazi bir süredir kendiyle, kendi kimliğiyle uğraşıyor, bu yüzden başkalarıyla ilişkilerinde zorluklar yaşayacağı bir dönem. Şu sıra Satürn Terazi’de geri gidiyor. Teraziler için eski sorunlar tekrar gündeme gelebilir ya da erteledikleri yenilikleri artık yapabilir ve arzu ettikleri kimliğe ulaşabilirler. Artık başkalarının bizi nasıl değerlendirdiği değil bizim kendimizi nasıl değerlendirdiğimiz, bundan sonra ne yapmak istediğimiz, kısacası ‘kendimize ulaşmamız’  önemlidir. Sevgili teraziler ve yükseleni terazi olanlar, burada gereken kararları ne kadar sağlam ve gerçekçi verirsek ilerleyen senelerde bu yolda önümüze çıkacak olan engelleri o kadar iyi atlatabilir, başarıya ulaşabilirsiniz.

Satürn yükselen akrepleri ve akrep burçlarını maddi anlamda etkiliyor. Satürn teraziden çıkana kadar, maddi konulara dikkat etmekte, ekonomi yapmakta ve bu alana aşırı ve takıntı oluşturacak derecede ilgi göstermemeye dikkat etmekte fayda var. Satürn’ün burcunuza girmesiyle birlikte kendinizle ilgili eksiklikleri tamamlamak ve yenilenmek için beklediğiniz fırsatlar için en uygun dönem.

Yaylar ve yükseleni yay olanlar yakın çevreniz, dünyayı algılayışınız, zihinsel yapınız, konuşma ve dinleme tarzınız etkilenecek. Bu alandaki gerçek potansiyellerinizi dışarıya çıkarabilmek ve ileride planlarınız içinde kullanabilmek için burada yapılandırmayı tamamlamalısınız. Yine bu konulara dikkatinizi yöneltmeniz ve yeni gelişmeler kaydetmeniz sonucunda, bu durumunuza adapte olamayan akrabalarınız kardeşleriniz ve yakın çevrenizle sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bizim için de yeni olan algılama şeklinizi, yeni zihninizi kabullenmek zor olabileceğinden depresyon oluşabilir. Kendinizi yargılamamalısınız.  Artık öylesine idare ettiğimiz konuları çözmek zorunda kalacağız.

Oğlaklar ve yükseleni oğlak olanlar, çok çok önemli bir viraj almak, temel kurmak zorundasınız.  Burada temel ne kadar sağlam olursa, ileride o kadar iyi bir bina inşa edebilirsiniz. Hazırlık dönemi bitti ve artık kabuğunuzdan çıkmak, yükselişe geçmek istiyorsunuz. Evinizle ilgili sorumluluklar, attığımız bu temelin önemli bir parçası. Evlilik gerçekleştirebileceğiniz sorumluluklardan biri olabilir. Burada gerekenleri yapmanız zorunlu olacak. Bu sorumluluklara ödemeler, yapılması gereken tamiratlar ve hatta evinizin kendisi de dahil olabilir. Ancak evde aldığınız sorumlulukların bağımlılık değil, tam tersine başarıya giden yolda size bağımsızlık ve güç veren faktörler olmasına dikkat etmelisiniz.

Kovalar ve yükseleni kova olanlar, bu dönem, yaratıcılığınızın çok rahat akmadığı bir dönem olabilir. Çünkü kendinizi dışa vuruşunuzu ve yarattıklarınızı sorguluyorsunuz. Bu yaratıcılık için bir bekleme dönemi yaratabilir. Ortaya çıkacak olan şey çok çalışmayla oluşabilir ve daha önceki gibi rahat akmayabilir. Karşımızdaki kişi yeni ‘BEN’i anlayamadığı için problemler ortaya çıkabilir. Yapmanız gereken ise ilişkilerden kaçmamaktır, çünkü bu alanı sorgulamanız ve çözmeniz gerekmektedir.  Bu dönem kumar ve hayatın diğer riskli keyifleri için hiç uygun bir dönem değil. Çocuklarla ilgili sorumluluklar almak ya da çocuk sahibi olmak için kendini hazır hissetmek bu dönemde ortaya çıkabileceği gibi, ileriye yönelik başarı hedefleriniz içinde bir çocuğa yer ayıramıyorsanız, bu alanda baskılar, sıkıntılar ve engeller karşımıza çıkabilir. Bütün bu konuları fazlasıyla sorgulamakla meşgul olduğumuz için kendimizi çok da rahat ve keyifli hissedemeyebilir, hayata kolay kolay kendimizi kaptıramayabiliriz.

Haftaya balıklardan devam edeceğiz…

Sevgiyle kalın.
LORELEİ


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...