15 Şubat 2012 Çarşamba

Ne Yapalım: Kedili Yastık:)

Her zaman el becerisi olan insanlara hayranlık duymuşumdur. Bu insanlardan bir tanesi de benim sevgili annecim. O kadar yeteneklidir ki elinden her iş gelir. Dikiş, nakış, örgü, yağlıboya tablo, kumaş boyama.... Ben de onun kızı olarak becerikli sayılırım tabii:) yani bunu da söylemeden geçemiyeceğim;)


Hafta sonu eşimle birlikte ailemi ziyarete gittiğimizde bizim evde annemin el işlerinden gözümü alamadım. Dedim ki bunları mutlaka yazmalıyım. Duvarlardaki yağlı boya tablolar, koltuğun üzerindeki kedili yastık, çiçeğin üzerine konmuş gibi duran örgü papağan...  Resimlerini çektim. Bu gün ilk olarak kedicik şeklindeki süs yastığını koyayım diye düşündüm. Koltuğun üzerinde öylece şirirn şirin oturuyordu:)


Ama nasıl yaptı diye sorarsanız. İnanın ben de bilmiyorum. Kalıp çıkardı sanırım. Sonrası da zaten yüzünün süslemesi falan (ne kadar da kolaymış gibi anlattım değil mi?). Evde gerçek kedi beslemeyi sevmiyorsanız, bu şirin kedicik koltuğun üzerinde sessiz sessiz öylece oturuyor.  Yemek istemez, su istemez, ilgi  istemez:)

2 yorum:

  1. anneciğinin ellerine sağlık çok şirin bir kedicik olmuş:)
    blogger annelerinden buldum seni,bol paylaşımlar olsun..

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim:) hoşgeldiniz, mutluluk verdiniz...

    YanıtlaSil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...