26 Şubat 2012 Pazar

Lorelei Diyor ki: Neptün balıkta hayatımıza neler getiriyor?(2)


Neptün balıkta burçları nasıl etkiliyor incelemeye devam ediyoruz. Nerde kalmıştık?

Başaklar ve yükseleni başak olanlar, 2003’ten itibaren, farkında olun olmayın, hem olumlu hem de olumsuz, kendiniz ve ilişkileriniz, yakın arkadaşlarınız konusunda pek çok şok yaşadınız. Neptün’ün Balık burcunda ilerleyeceği dönemde, kendinizle ilgili izlenimleriniz, görüşleriniz yavaş ilerleyen bir değişimden geçecek. Bu sürece direnmemeli, 2003’ten bu yana kazanmış olduklarınızı da reddetmemelisiniz. Karşınıza çıkacak kişiler sizi ruhsal yönden geliştirebilir. Aşırı yargılayıcı olmamalısınız fakat sizi kötüye kullanabilecek arkadaşlara, ilkesiz davranışlara ve aldanmalara da izin vermemelisiniz. Elinizde olmayan nedenler yüzünden evlilik, ilişkiler ve yakın arkadaşlıklar sizi çekingen ve içe kapanık bir hale dönüştürebilir. Genel olarak anlaşmalar, hukuki davalar ve sözleşmelerinizde daha gerçekçi ve önlemci olmaya özen göstermelisiniz.


Teraziler ve yükselen teraziler, bu süreçte, hayatın güzelliklerine, keyfe ve ilişkilere de yönelmiş olabilirsiniz. Aşk hayatında gözlerinizi kapattığınız deneyimler, size bir ölçüde zarar bile vermiş olsa da, bu alanda mutluluk ve bütünleşme imkanı getiren olaylar olmuş olabilir. Bu arada yaratıcı alanda daha mistik konulara, ruhsal gelişiminizi destekleyen insanlara yönelmiş olabilirsiniz. Kişisel dehanızı ortaya koyabileceğiniz pek çok fırsat elde edebileceksiniz. Bu arada sizi size yansıtan ilişkilerinizin, evlilik ya da ortaklıklarınızın yönü de aniden değişebilir. Olumlu anlamıyla bu süreçte, önümüzdeki uzun yıllar içerisinde iş yeteneklerinizi, çalışma koşullarınızı çok daha yaratıcı ve artistik kılabilirsiniz. Olumsuz anlamında ise, çalışma koşullarınızın kurbanı haline gelme durumunuz da olabilir. Bu arada bağışıklık sisteminizi güçlendirin.

Akrepler ve yükselen akrepler, bu dönemde, iş hayatınızda daha tek başına ve özgür biçimde hareket edebilme imkanına sahipsiniz. Aşırı derecede, sorgulamadan bağlı olduğunuz ilişkilerden kendinizi ayırmaya başladınız. Yaratıcılığınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bu yıldan itibaren daha belirgin hale gelecek şekilde, sevgi ve aşk ilişkilerinizde kendinizden verebileceğinizi görebilirsiniz. Eğer yaratıcı ve hayal gücüne dayalı bir işte çalışıyorsanız, bu süreçten büyük kazanımlar elde edebileceğinizi anlatmakta. Ancak parasal konularda, harcamalar yönünde ve spekülatif işlerde iki kere dikkatli ve gerçekçi olmaya özen göstermelisiniz. Neptün transiti romantik ilişkilerinizin yoğunluğunu arttırırken, aldanmaya, aldatmaya da açık eğilimler getirmekte. Aşkı çok fazla idealize etme riskiniz var. Bu dönem yaratıcı enerjinizi artıracak ve sizi daha mutlu ve verici kılacak.

Yaylar ve yükseleni yay olanlar, bu süreç içerisinde, eskiden mantıklı bulamadığınız hatta anlamakta zorluk çektiğiniz konularda daha esnek ve toleranslı bir yaklaşımınız var. Düşünce sisteminiz daha üst seviyelerde çalışmaya başladı. 2003’ten sonra, artık hiçbir şeyin eskisi gibi devam etmediğini ve kökten sarsıldığınızı, değiştiğinizi anlamaktasınız. Kişisel özgünlüğünüzü yaratıcılığınız yönünde ortaya koymaya hazırsınız. Daha bireysel, daha tek başına, daha radikal ve cesur bir tavır içerisinde olacaksınız. Kendinizi canlandırmaya, hayattan, aşktan yeniden zevk almaya ihtiyacınız var. Baskılardan çıkıyorsunuz. Daha önce kopan duygusal bağların yerine yenileri gelmeye başlayacak. Bu dönem babanızla ya da ailenizle olan bağların gerçek anlamında gevşeyeceğini anlatıyor. Hayatınızın yönü konusunda çok sayıda düşünce, ilham ya da fantezi ortaya çıkıyor.

Oğlaklar ve yükseleni oğlak olanlar, bu dönemde, eskiden iyice kopmaktasınız. Sanki artık yola tek başına hareket etmek zorundasınız. Bu dönemde, şimdilerde ortaya çıkan yeni yakın çevrenize daha duygusal ve fedakar bağlarla yeniden bağlanabileceksiniz. Yapacağınız sözleşmeler, anlaşmalar dikkatli biçimde okunmalı ve yanlış yorumlanmamalı. Düşünce biçiminizin aşırı esnek hale gelmesi ister istemez hatalı düşüncelere de yol açabilir. Eğer bir yazar ya da hayal gücünü kullanan birisi iseniz, bir problem yok ve çok da yaratıcı olabilirsiniz ancak iş hayatı açısından bakıldığında bu uzun süreç başkalarının ne dediğini daha gerçekçi anlamaya ve yorumlamaya ihtiyacınız olabilir. Kardeşlerin ya da yakın çevrenizin bir şekilde gözlerinizi kapatmasına, sizi körleştirmesine izin vermemelisiniz.

Kovalar ve yükseleni kova olanlar, hem zekanızı hem de geniş sezgilerinizi bir arada kullanabilirsiniz. Neptün’ün Balık burcunda ilerleyeceği önümüzdeki 14 yıl boyunca şimdiye kadar geliştirmiş olduğunuz yetenekleri hayal gücünüzü de kullanarak, çok daha geniş bir çerçevede ele alabilirsiniz. Bir sanatçı ya da ruhsal konularda çalışan, başkalarına yardımcı olan birisi iseniz, bu süreçte çok daha etkin olabilirsiniz. İstikrar aradığınız parasal konularda belirsizlikler de yaşanabilir. Paraya yaklaşımınızda gerçekçi ve dikkatli olmaya gayret edin. Eğer maddi hedeflerinizde dikkatsiz iseniz, kötüye kullanılabilir ve kendi kendinizi kandırabilir, ya da kandırılabilirsiniz. Olayların maddi yönü söz konusu olduğunda gözlerinizi dört açmalısınız. Yeteneklerinizi daha sağlam temellere kurmalısınız. Yapmanız gereken, ideallerinizi kaybetmeden, yaratıcılığınızı daha üst bir düzeye çıkarmak olmalıdır.

Haftaya kadar sevgiyle kalın…

LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...