3 Şubat 2012 Cuma

Oscar Ödülleri için Geri Sayım Başladı

26 Şubat Pazar Gecesi sahiplerini bulacak Oscar ödüllerine kısa bir zaman kaldı. Bende bu dönemlerde hep Oscar'a aday olan filmleri izleme telaşı başlar. Bu aralar yine öyleyim:) Adı geçen filmlerden iki tanesini izledim bile. Onlardan size kısaca bahsetmeden önce hangi filmlerin aday olduklarını hemen burdan paylaşayım. Belki siz çoktan gazetelerde okumuşsunuzdur ama  ben yine de yazma isteğimi kısıtlamayayım:)
En iyi film dalında : Artist (siyah beyaz ve sessiz bir filmmiş, çok merak etmeme rağmen henüz görmek kısmet olmadı), War Horse (Türkçe adı Savaş Atı olan filmi buldum, bugün yarın izlicem. İzler izlemez de fikrimi sizlerle payşacağım), Moneyball (Brad Pitt'in oynadığı bu filmi izlemek doğrusu pek içimden gelmedi. Çünkü böyle spor müsabakalarının olduğu ve orda zafer kazanmak için harcanan çabanın hikayesi aşağı yukarı hep aynıdır. Sonu zaferle sonuçlanır. Bu filmi bilmiyorum ama zafer olmazsa o zaman içimiz burkulur, duygulanırız ve Oscar gelir. Bakınız Million Dolar Baby) ve izlediklerimi sona sakladım. Midnight in Paris (Pariste Geceyarısı- film bir görsel Paris şöleni. Daha çok sanatsal bir film olmasına rağmen ben büyük ilgiyle seyrettim. Ama Oscar alabilecek kadar derin bir film de diyemicem.Tabii yıllarını bu işe vermiş bir film eleştirmeni veya Oscar Ödüllerini dağıtan jüriden biri olmadığıma göre dediğimin tam tersi de olabilir:) The Descendants (Türkçe adıyla Senden Bana Kalan, güzel sade bir film olmuş. Biraz duygusallık var ama saçmalamış dediğim yerler de var. Mesela hangi erkek karısının kendisini aldattığı kişiye gidip, karım ölüm döşeğinde, onu sen de son kez görüp vedalaşmak ister misin der ki. Ama filmin geneline bakarsak gerek Hawaii görüntüleri gerekse baba kız duygusallığı gibi öğelerle başarılı buldum diyebilirim.

Bir de adını gördüğüm ama içeriği hakkında henüz bilgi edinemediğim filmler var. "Extremely Loud and Incredibly Close ants" , "The Help", "Hugo" ve "The Tree of Life" gibi... Ödül törenine kadar izleyebilirsem, burdan yazmaya çalışacağım:)


1 yorum:

  1. Moneyball ve The tree of life'ı izledim. İkisinde de çok sıkıldım. Moneyball spor tutkunları için güzel bir film olabilir ama ben almayayım. Midnight in Paris'e bayıldım, çok hoştu. The Help' i mutlaka tavsiye ederim. Hele yardımcı kadın oyunculara dikkat. Beni de bir Oscar merakı sardı anlatamam. iyi seyirler:)))

    YanıtlaSil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...