27 Şubat 2012 Pazartesi

Merakla Beklediğim Haber: Oscar'lar Sahiplerini Buldu

 Herkese yeni bir haftadan merhaba:) Pazartesi yine geldi çattı işte. Pazartesi sendromunun üzerine bir de yine soğuk hava eklendi. Hiç iyi olmadı. Üstelik kötü haber hafta ortasında sıcaklık yine sıfırın altına düşecek ve yine kar yağacak diye söyleniyor. Kar ilk yağdığında güzeldi, heryer bembeyaz örtüyle kaplandı, gözümüz gönlümüz açıldı ama artık yeter sanki değil mi? Güneş açsın, bahar gelsinnn....


Sonunda merakla beklediğim Oscar ödülleri  dün gece yapılan törenle sahiplerini buldu. Daha önce bu konuda yazdığımı hatırlarsınız belki:) Hatırmasanız da canınız sağolsun ama merak ederseniz hemen burada..


Hemen ödüllerden kısaca bahsedetim istiyorum. En iyi film ödülü de dahil olmak üzere 5 dalda ödül alan film The Artist. Maalesef ben daha izleyemedim. İşte buna üzülüyorum. Film elimde var, ama ben izleyemeden ödülü aldı;) Neyse napalım, bu akşam izleriz eşimle birlikte artık. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim: Biz eşimle bu akşam 5 dalda ödül almış bir film seyredeceğiz:)
Hangi 5 dalda ödül almış hemen ona da bakalım: En iyi film, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu (Jean Dujardin), en iyi orijinal müzik ve en iyi kostüm tasarımı.

Benim beğendiğim film olan Pariste Geceyarısı da ödül almış. En iyi orjinal senaryo odülü.
En iyi kadın oyuncu ödülünü Merly Streep almış. Margaret Tatcher'in hayatını oynadığı Iron Lady filmiyle... maalesef bu filmi de henüz izleyemedim.
George Colooney'in filmi (The Descendants) en iyi uyarlama senaryo ödülü almış. Filmin oscar beklentisi hayli yüksekti oysa ki. Ama ben bunu tahmin etmiştim;) beklentinin altında bir film demiştim:)
Asıl şaşırdığım ise War Horse 'a ödül yok. Steven Spielberg'e ait film ödülsüz dönmesi şaşırtıcı geldi. Güzel filmdi çünkü...

Az kalsın unutuyordum kırmızı halıyı. Ünlü bayanların şıklıklarını yarıştırdığı bu gecede kırmızı halıdan geçen en şık bayanı da seçtim ben hemen kendimce. Bence Milla Jovovich, Elie Saab imzalı kostümüyle gecenin en şık ve zarif bayanıydı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...