13 Şubat 2012 Pazartesi

LORELEİ Diyor ki: Satürn başımıza neler getirecek? (2)

Satürn’ün burçları nasıl etkilediğini incelemeye devam edelim. Sevgili balıklar ve yükseleni balık olanlar bu dönemde maddi konularda dış desteklere güvenerek hareket etmek fazlasıyla riskli olabileceğinden, başkalarına dayanmayan planlar yapmalısınız. Gizemler, ölüm ve ölüm ötesi kafamızı çok fazla kurcalayabilir ve buna sebep olacak olaylarla da karşılaşabilirsiniz.


Sevgili koçlar ve yükseleni koç olanlar, şu ana kadar kim olduğunuzu, iç düzeninizi, ne istediğinizi iyi oturttuysanız, kararlı ve güvenliyseniz, ikili ilişkilerde de daha rahat edebilirsiniz. Yakın ilişkilerle ilgili test edildiğiniz, ilginizi tamamen bu alana yoğunlaştırmanız gereken bir dönem. Geldiğiniz gelişim noktasına uyum göstermeyen, ileriye yönelik planınıza dahil olamayan ortaklık hatta evlilik bu noktada bitebilir. Ya da güçlendiğinizi gören eş ya da ortağınız bu duruma dayanarak size aşırı sorumluluklar yükleyebilir.

Sevgili boğalar ve yükseleni boğa olanlar, bu dönemde kendinizi göstermeye, işlerinizin takdir edilmesini sağlamaya fırsat bulamayabilirsiniz. İşlere yetişemediğinizi düşünebilir, sorumlulukların altında ezildiğinizi hissedebilirsiniz. Şimdilik karşılık beklemeden, bütün bu çabaları ileriye yatırım olarak değerlendirmelisiniz. Eğer enerjinizi ayarlayamaz ve fazla zorlarsanız sağlık problemlerine de yol açabilirsiniz. Bu durumda genel olarak sağlığınızı, kendinize nasıl baktığınızı da gözden geçirmeniz gerekir. Hatta gündelik rutinleri yaşam tarzınızı da değiştirmeniz, içsel durumunuzu en iyi yansıtanı seçmeniz gerekebilir.

Sevgili ikizler burçları ve yükseleni ikizler olanlar, bu dönemde yaratıcılık gerektiren bir işi olanlar için zor bir dönem. Aşk açısından da zorlayıcı bir dönem. Kendinizden büyük biriyle ya da acı tecrübeler yaşayacağınız biriyle aşk yaşamak da olasılıklar arasında. Yapmanız  gereken ise ilişkilerden kaçmamaktır, çünkü bu alanı sorgulamanız ve çözmeniz gerekmektedir. Çocuklarla ilgili sorumluluklar almak ya da çocuk sahibi olmak için kendini hazır hissetmek bu dönemde ortaya çıkabileceği gibi, ileriye yönelik başarı hedefleriniz içinde bir çocuğa yer ayıramıyorsanız, bu alanda baskılar, sıkıntılar ve engeller karşınıza çıkabilir.

Sevgili yengeçler ve yükseleni yengeç olanlar, öylesine idare ettiğiniz konular varsa çözmek zorunda kalacaksınız. 14 yıl boyunca yolunuza çıkmasını istemiyorsanız içsel problemlerinizi şimdi çözmeli, temizlemelisiniz.  Evinizle ilgili sorumluluklar, attığınız bu temelin önemli bir parçası. Evlilik gerçekleştirebileceğiniz sorumluluklardan biri olabilir. Burada gerekenleri yapmanız zorunlu olacak. Bu sorumluluklara ödemeler, yapılması gereken tamiratlar ve hatta evinizin kendisi de dahil olabilir. Ancak evde aldığınız sorumlulukların başarıya giden yolda size bağımsızlık ve güç vermesine dikkat etmelisiniz.

Sevgili aslanlar ve yükselen aslan burçları, bir hazırlık ve öğrenme dönemi olarak algılanması gereken bir dönemdesiniz. Yakın çevrenizi ve dünyayı algılama şeklinizi değiştirebilirsiniz. Akrabalarınız, kardeşleriniz ve yakın çevrenizle sıkıntılar yaşayabilirsiniz.  Yeni olan algılama şeklinizi, yeni zihninizi kabullenmek zor olabileceğinden depresyon oluşabilir. Aslında yaşanan başarısızlık değil, bir hazırlık ve öğrenme dönemi olarak algılanması gereken bir dönemdir.
  
Sevgili başaklar ve yükselen başaklar, maddi varlıklarınızın önde olduğu bir dönemdesiniz.  Satürn akrep burcuna geçene kadar maddi konularda biraz daha dikkatli olmakta ve ekonomi yapmakta fayda var.  Sadece maddiyata değer vermişsek kayıplar da yaşayarak acı tecrübeler edinebilirsiniz. Gerçekten değer verdiğiniz şeylere mi sahipsiniz, yoksa sahip olmanız gerektiğini zannettiğiniz şeylere mi? Eğer sahip olduklarınız sizi yansıtmıyorsa doğal olarak kontrol edemeyeceksiniz.

Haftaya kadar sevgiyle kalın.

LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...