20 Mart 2012 Salı

Ayyy Ben de mi MİMLENDİM Şimdi:))

Ben de ilk defa mimleniyorum:) Ama ne yalan söyliyim pek bir sevindim.  Bütün blogger annelerini seviyorum ama Sevgili Havva benim için ayrı bir değere sahip çünkü ilk takip etmeye başladığım blog (İçimden geldiği gibi) ve kendisi de benim gibi öğretmen:))

O zaman önce MiM'in konusunu yazayım:) Takıntılarımız...

Aslında pek takıntılı değilimdir ben de ama son zamanlarda birkaç huy edindim, hemen onları paylaşayım o zaman:

1) İlk takıntım sağlıklı beslenmek: Her akşam işten eve gelip yemek yapmaya çalışıyorum. Çorba, salata, bir de yemek. Dışarda birşeyler yediğimizde sanki hasta olacakmışız gibi korku sarıyor.
Margarin kullanmamaya çalışıyorum özellikle. Sanki yediğim margarin kalp damarlarımda birikiyormuş gibi geliyor:)Aslında birikiyor tabii sürekli tüketilirse, ama bir kaç kere birazcık yesem bile ben de bu his oluyor:)

GDO'lu ürün takıntısı var birde. Bazı fast food restaurantlarda ketçap ve mayonezin üzerine bakarım hemen, modifiye mısır nişastası varsa yememeye çalışırım (kesin yemem diyemiyorum:)

Sonra trans yağ içerir yazısı varsa onu da yemek beni hep korkutur.

2) Son zamanlarda cilt bakım kremi alırken üzerini okumayı takıntı edindim:) Paraben diye bir madde varmış.
Tam olarak kanıtlanamamış olsa da kanserle bağlantılı olduğu düşünülüyormuş. Özellikle kanserli hücrelerde biriktiği gözlenmiş. Yani parabensiz krem, yüz yıkama jeli, sıvı sabun, diş macunu almaya çalışıyorum:)

3) Dışarda Lavabo kullanmayı hiç sevmiyorum. Bu takıntı olabilir mi bilmiyorum ama:) özellikle dışarda bayan ve bay aynı lavaboyu kullanıyorsa kesinlikle ben kullanamam:)

Böyle işte benim takıntılarım. Ama sonradan çıkan bu takıntıların çoğu çevre koşullarından kaynaklandığını düşünüyorum. İnsanları o kadar sağlıksız beslenmeye itiyorlar ki. Katkı maddeli veya genetiği ile oynanmış ürünler o kadar çok girdi ki hayatımıza, hastalık oranları da bir o kadar arttı. Lezzetli olan her yiyeceğin içinde kesin zararlı bir madde olduğunu gördük. Haliyle içindekiler kısmını okumak da artık takıntı oldu...:)

Evet ben kimi mimliyorum: yine en sevdiğim bloglardan biri Esradan Dünyaya
Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...