2 Mart 2012 Cuma

Bir Film Dizi Oldu Tam Oldu.


Belki aranızda izleyenleriniz vardır. Filmin adı: Sleepers. Türkçe adı ise Kardeş Gibiydiler. Dizi halini ise bu hafta televizyonlarımızda gördük yayına girdiğinde. Dizinin adı Suskunlar. Maalesef ben izleyemedim. Daha doğrusu filmi bildiğim için içimden izlemek pek gelmedi. İsterseniz önce filmi biraz tanıyalım.
 Filmin Orijinal adı: Sleepers. Türkçe Adı: Kardeş Gibiydiler. Kimler oynuyor diye sorarsanız, cevabım kimler oynamıyor ki:)  Hemen saymaya başlıyorum. Robert De Niro, Brad Pitt, Kevin Bacon, Jason Patric, Dustin Hoffman. Yönetmeni ise Barry Levinson. Film 1996 yapımı ve imdb puanı: 7.4 


Filmde birbirine çok yakın dört arkadaşın çocuk yaşta yaptıkları bir hatanın bütün hayatlarına mal olması anlatılıyor. Yapmak istedikleri çocukça bir şaka bir insanın ölmesine neden olur ve çocuk ceza evine gönderilirler. Burada cezaevi gardiyanlarının taciz ve şiddetine maruz kalırlar. Büyüdüklerinde ise 4 arkadaş intikam almak üzere tekrar bir araya gelirler.


Gördüğüm kadarıyla dizi de birebir aynı gibi görünüyor. Bakalım nasıl olacak. İnternetteki yorumlardan okuduğum kadarıyla ilk bölümü çok beğenilmiş. Hadi hayırlısı...

2 yorum:

  1. ben kardeş gibiydileri birkaç kez seyrettim güzel bir film. suskunların fragmanını görünce aaa bu dizide yabancı filimden alınma demiştim. baskalım nasıl olacak. ama sinema filmlerinin diziye çevrilmesini ben başarılı bulmuyorum. uzatıyorlar:)

    YanıtlaSil
  2. kesinlikle katılıyorum. Konusunu bilerek bir diziyi izlemek zaten pek zevkli olmuyor. Konusu belli diye senoryoda da gereksiz değişiklikler ve uzatmalar yapıyorlar. Ben de beğenmiyorum:)

    YanıtlaSil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...