3 Mart 2012 Cumartesi

Lorelei Diyor ki: Merkür gerilerken neler olabilir?


Astrolojide Merkür, genel anlamda iletişim, antlaşmalar, yazılı metinler, sözleşmeler ve sözlü taahhütler, alım satım, pazarlık ve eğitimle ilgilidir. Merkür’ün geri hareketi iletişimsel karışıklıklara, yanlış anlaşılmalara, dalgınlıklar ve unutkanlık sonucu meydana gelen aksamalara işaret edebilir. Merkür geri harekette iken girişeceğimiz yeni işlerde, yapacağımız sözleşmelerde şartlar aniden tersine dönebilir. Yapılacak sözleşmelerde, belge veya bilgi eksikliği söz konusu olabilir.
Bu yüzden Merkür geri harekette iken önemli adımlar atmamak gerekir. Eğer atmak zorundaysak, içinde bulunacağımız şartları çok iyi değerlendirmeliyiz. Ayrıca, gelecekte karşılaşacağımız olası problemlerin önlemlerini almalıyız. Kısacası, imzalamamız gereken belgeleri çok iyi okumalı, yeni satın alacağımız şeyleri çok iyi kontrol etmeliyiz. Tabii bir de parasal alışverişlerimizde dikkatli olmalıyız. Özellikle bilgisayarların iyi korunması, önemli bilgilerin yedeklenmesi gerekir.
Bu yıl Merkür üç kez geriliyor. İlki çok yakın bir tarihte. İsterseniz önce ona bakalım.

12 Mart-4 Nisan 2012 tarihleri arasında Merkür, Koç burcunda gerilemeye başlayacak ve gerilemesini Balık burcunda sürdürecek. Koç burcu yeni işleri, cesareti, keşifleri ve yeni adımları anlatır. Olumsuz yönü acelecilik ve düşünmeden yapılan hareketlerdir.
Merkür’ün Koç burcunda gerileyeceği 12-23 Mart arasındaki tarihlerde acelecilikten kaçınmalı, yapacağımız işleri birkaç kez gözden geçirmeliyiz. Koç burcundaki gerileme sırasında, var olan fazla enerjimizi içe yöneltmeli, kişisel gelişimimizi ve kendimizi keşfetmeliyiz.

Merkür 23 Mart-4 Nisan arasında Balık burcunda gerilemeye devam edecek. Merkür’ün balık burcunda gerilemekte olduğu günlerde içe çekilebiliriz. Ayrıca, kendi iç bilgeliğimize danışabiliriz. Ama bu tarihler arasında günlük konularda takılabiliriz, dikkat! Merkür hem Balık’ta hem de geri hareketli olunca, zihinsel dağınıklıklar, dalgınlıklar artabilir.

15 Temmuz-8 Ağustos 2012 tarihleri arasında Merkür, Aslan burcunda geriliyor. Aslan burcu yönetme, merkezde olma, dikkat çekme, yaratıcılık ve sergilemeyle ilgilidir. Bu tarihler arasında olayların merkezinde olacağımız, idare edeceğimiz, yaratıcılığımızı sergileyeceğimiz projelerde adımlarımızı dikkatli atmalıyız. Yetenek ve yaratıcılığımızı, sergileyeceğimiz işleri gözden geçirmemiz için güzel bir fırsat olan bu dönemi değerlendirebiliriz.  

7 Kasım-27 Kasım 2012 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerilemesini Akrep burcunda sürdürecek.  Yay burcu eğitim, yayıncılık, yabancılarla ilgili işler, yolculuklar, yeni keşifler ve icatlar, inançlar, bilimle ilgilidir.

7 Kasım ile 14 Kasım arasında Merkür Yay burcunda gerileyeceğinden yolculuklarda gecikme ve ertelemeler, yayıncılık alanında gözden kaçan hatalar, eğitimle ilgili projelerde aksama ve ertelenmeler, fikir değişiklikleri oluşabilir. Bu dönemi inançlarımızı, hayat görüşlerimizi, öğrendiklerimizi gözden geçirmeli, kendi iç bilgeliğimize yönelmeli ve iç sesimizi dinlemeliyiz.

 14 Kasım ile 27 Kasım arasında Merkür Akrep burcunda gerileyecek. Akrep burcu araştırmacılık, psikoloji, fizik ve kimya gibi bilimsel alanlar, cerrahi ve tıbbi konular, şifacılıkla ilgilidir. Bu alanlarda çalışıyorsak veya bir süre için bu konularla ilgiliysek Merkür gerileme döneminde dikkatli olmak zorunda kalabiliriz. Akrep’te Merkür gerilemesi aynı zamanda Balık burcundaki gerilemede olduğu gibi iç sesimizden daha iyi yararlanacağımız bir dönemdir, bunu da unutmayın.

Haftaya kadar dikkatli, planlı ve huzurlu günler…

LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...