17 Nisan 2012 Salı

Bir Kitap Daha Bitti: Küçük Arı- Chris CleaveKitabı bu sabah trende gelirken bitirdim. Sabah işe gelirken tren yolculuklarımda bana eşlik eden inanılmaz güzel bir kitaptı. Her kitabı bitirdiğimde kapıldığım mutluluk duygusuyla birlikte alışmışlığı kaybetmenin hüznünü de yaşadım bu sabah. Gerçekten çok alışmıştım bu kitaba. Kitabın küçük kahramanı Küçük arı çok tanıdık biri gibi gelmeye başlamıştı.

Kitabı çok beğenerek okuduğumu ve şiddetle tavsiye ettiğimi belirtmek isterim öncelikle. Daha sonra kitabın konusunu anlatmayacağım çünkü kitabın arkasında şöyle yazıyor:

"Bu kitabı okuduğunuzda herkese anlatmak isteyeceksiniz. Bunu yaptığınızda, lütfen neler olduğunu anlatmayın; çünkü bütün büyü olayların akışında...."

İşte kitabın arkasındaki bu paragrafı okuduğumda kitabı okumaya dair içimdeki istek daha da arttı. Acaba ne anlatıyor diye merak etmekten kendimi alamadım. İyi ki de okumuşum. Kitapla ilgili söyleyebileceğim bir şey var ama yine de... Kitabın içinde yaşanılan buruk anlar olmasına rağmen çok pozitif bir kitap. İnsana çektiği sıkıntıların içinde yine de mutlu olabileceğini, dertlerle savaşabileceğini gösteriyor.

"Nisan yağmurlarından sonra Mayıs çiçekleri açar"

"Eğer yüzün hayatın ağır tokatlarıyla şiştiyse, gülümse ve şişman bir adammışsın gibi davran"

Kitaptan alabileceğim iki söz. İkincisi kitabın son sayfasında yazıyordu ve tüm kitabı kısaca özetliyordu adeta...

6 yorum:

 1. Blogger annelerde gördüm bloğunuzu merhaba demek için uğradım. Bloğunuzu inceleme fırsatım oldu ve çok beğendim izlemeye aldım... Ben de beklerim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim:) beğenmenize çok sevindim:))

   Sil
 2. Eminim çok güzel bi kitaptır.Çünkü tavsiyeleriniz üzerine okuduğum bütün kitaplardan büyük keyif aldım ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim mervecim:) çok memnun oldum ...

   Sil
 3. Sevgili Refulin, yazarın tavsiyesine uyarak kitabın içeriğine çok değinmemişsin ben biraz daha tutamayak kendimi içeriğinden de bahsettim. Göz atarsan değerli görüşlerini beklerim.Sevgiler...
  http://www.kitapsohbetcisi.com/2012/08/kucuk-ar.html

  YanıtlaSil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...