23 Nisan 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: 23 Nisan’a doğru bebek burçlar


Bugün 23 Nisandı…
Çok az millete nasip olan bir bayram kutluyoruz. Medeniyetleriyle övünen hiç bir ülkede olmayan bir özel gün. O yüzden böylesine güzel bir güne sahip olduğumuz için gurur duyuyorum.
Yeniay’da ve 23 Nisan’da, burçlardan söz ederken bebeklik burçlarına bir bakmak güzel olmaz mı?
Bebek koçlar, ilgiyle ve kişiliklerine saygı gösterilerek bakıldıklarında son derece uyumlu ve sorun çıkarmayan bebekler olurlar. Kontrolü elinde olmayı sever, cesurdur ve çok ilgi bekler. Gürültülü oyuncakları sever, orayı burayı kurcaladıklarından başlarına kolayca bela açabilirler.
Bebek boğalar, yemeklerini verdiğiniz ve gazlarını çıkardığınız sürece çok tatlıdırlar, huyuna gidin yoksa inat edecekler ve yemek yememekte ya da uyumamakta direneceklerdir. Aşırı sahiplenicidirler. Paylaşmayı öğretmeniz gerekebilir.
Bebek ikizler, iletişimci ve çok canayakın bebeklerdir.  Onlarla konuşun ve hikayeler anlatın. Çok çabuk tepki verdiklerini göreceksiniz. Ama konuşmayı öğrenince sizi çok uğraştıracaklar çünkü her şeye neden diye sorarlar ve siz de kitap karıştırıp bir çok şey öğrenmek zorunda kalırsınız.
Bebek yengeçler, annelerine en düşkün bebeklerdir.  Sadece yemek ve gazlarını gidermeyle yetinmeyin, onları sevin, okşayın, güzel sözler söyleyin. Değişiklikten hoşlanmazlar ve çok sulugözlüdürler.
Bebek aslanlar, ilginin hep üstlerinde olmasını isterler, yoksa ilgiyi çekmek için ne mümkünse yaparlar. Son derece sevimli ve parlayan bebeklerdir. Ancak çok gururlu ve egosu güçlü bebeklerdir. Bazen sabrınız çok zorlayabilirler.
Bebek başaklar, zaman zaman yemek konusunda ya da uyku konusunda mızmızlık yaparlar ama çok akıllı bebeklerdir. Yemek, banyo, uyku belli bir sırada olmazsa, düzenleri bozulursa huysuzluk yaparlar.
Bebek teraziler, güzel yüzleri ve kibar tavırlarıyla tüm ilgiyi üzerlerinde toplarlar. Temel ihtiyaçlarını giderdikten sonra onlara kendi kişiliklerini ortaya koymaları için yardımcı olmalı ve sanata olan yeteneklerinin üstüne gitmelisiniz.
Akrep bebekler, kişiliği çok güçlü bebeklerdir, inatçıdırlar ayrıca aşırı saldırganlıkları varsa onları spora yöneltmeniz yararlı olabilir. Sezgileri güçlüdür, gözlerinden hiçbir şey kaçmaz. Onları asla kandıramazsınız.
Yay bebekler, çok akıllıdırlar, onları tavşanın bile kahvaltısını yaptı sen de ye bakalım diyerek kandıramazsınız, size o oyuncak, yemek yemez diye cevap verebilir. Özgürlüklerine düşkündürler, açık havayı ve yaşıtlarıyla oynamayı çok severler.
Oğlak bebekler, asla bir bebek gibi değildirler, bazen onlara baktığınızda kimin bebek kimin ebeveyn olduğunu karıştırabilirsiniz. Çok akıllı, çekingen ve yaşıtlarına göre çok olgun bebeklerdir. Küçük olduğu için küçümsenmek onları en çok kızdıran şeydir.
Kova bebekler, en şaşırtıcı bebeklerdir, onlara belirli bir rutini asla dayatamazsınız, yürüyüp konuşmaya başlayınca eve hayvan getirmek gibi pek çok  macerasıyla karşılaşmaya kendinizi hazırlayın.
Balık bebekler, çok hayalperest ve hassas bebeklerdir, onlarla oyun oynayarak, şarkı, ninni söyleyerek, hikayeler anlatarak hayal güçlerini geliştirebilirsiniz, kararsızlıklarını ve savurganlıklarını önlemek için küçük yaştan fazla sıkmadan disiplini öğretmelisiniz.
Bebek kadar huzurlu anlar yaşamanız dileklerimle…
LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...