28 Mayıs 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: Transit Satürn’ün gerçek yüzü


Bugün sizlerle herkesin kötü bir gezegen olarak bildiği Satürn’ün gerçek anlamını anlatacağım. Satürn, bizim daha iyi bir insan olmamız yolunda bizi zorlayan ve hatalarımızı gösteren bir insandır, annedir, öğretmendir ya da acı ama doğru sözler söyleyen bir dosttur kısaca hayatımızda bizi eğiten ve doğru olmamızı sağlayan kim varsa o’dur.
Transit yani gökyüzündeki Satürn, şu anda Terazi burcunda geri gitmesini sürdürüyor. 25 Haziran’a kadar da geri gidecek daha sonra ise Terazi burcundaki hareketine düz olarak devam edip 5 Ekim’de Akrep burcuna geçecek. Satürn gerilemesi döneminde dikkati elden bırakmazsanız, ileri dönük yapılandırıcı konularda başarı şansınız artar. Ancak plansız hareket ederseniz, bu gerilemeden daha çok etkilenirsiniz.
Satürn eğer bu dönemde haritanızda 8. Evden geçiyorsa bir yüzleşme dönemindesiniz demektir. Transit Satürn’ün 8. Evde olduğunu yükselen burcunuza yani 1. Evinizin yerine göre belirleyebileceğinizi önceki yazılarımdan biliyorsunuz. Bilmeyenler için internette ücretsiz doğum haritası çıkaran sitelerden doğum tarihiniz ve doğum saatiniz ve yerinizle öğrenmeniz mümkün. Saatiniz çok önemli yoksa yükseleninizi tespit etmeniz zor. Yükselen yani 1. Evi bulduktan sonra 8. Evinize bakın. Satürn şu an oradaysa ya da oraya yaklaştıysa önemli bir dönemde olduğunuzu anlayabilirsiniz.
Satürn 8. evdeyse kişi geçmiş olaylara saplantılı şekilde takılırsa, gerçeklere direnirse, kabul etmez, reddederse olan biteni, daha önce transit Satürn 7.ev sürecinde ilişkilerde yaşadığı çatışma, yol ayrımı, ayrılık ve küskünlükler konusunda hesabını açık yüreklilikle vermezse, evet, Satürn 8.evde sağlığı bozar. Kabul edilmeyen her gerçek, yapılmayan her itiraf bir hastalık tetikleyicisi olabilir. Satürn 8.ev hayata teslim olma evidir. Hayata teslim olun. Bırakın hayat kendi halinde aksın. Olanı biteni bırakın. Sadece ve sadece yaşadığınız için memnun ve mutlu olun. Şükredin.
Satürn 8.ev dönemi dünyanın hırslarından sıyrılıp sadece yaşadığımız için dua etmemiz ve yaşıyor olmanın sevincini yüreğimizin en derinlerinden hissetmemiz gereken zamandır. Bugüne kadar hayatınızda ne yaptıysanız hatalarınız ve günahlarınızla onları kabul edin, itiraf edin, fazlalıklarınızı atın ve yeni biri olarak yeniden başlayın. Transit Satürn 9.eve çıkmadan önce hesaplarınızı, itiraflarınızı bitirin, çünkü 9.ev ruhun yeniden uçuşa geçtiği yerdir. Ama tüm fazlalıklarınızı attıysanız uçabilirsiniz biliyorsunuz.
O yüzden Satürn 8.ev üzerinde iken maddi konuda da dersler, ödevler verir. Uslu çocuk olarak Satürn’ü dinleyin. Varsa borcunuz kızmadan köpürmeden temizleyin, bankada sorun mu yaşadınız, kızmayın, çözülecektir nasıl olsa. Hayata kızmamayı öğretin kendinize 8. ev Satürn döneminde. Tatlı, uslu, sorumlu, en basit şeylerden mutluluk ve sevinç duyan biri olun. Neden 8. Evden bahsettim? Çünkü Satürn’ün en önemli dönemidir de ondan.
Bunun dışında Satürn 9. Evde ve 12. Evde de önemlidir. Satürn 9.ev kariyeri yükseltme, kariyer elde etme, bir işi profesyonelliğe dökmek için yoğun bir çaba harcama dönemidir. Yeniden kariyer tırmanışı başlar. Bu dönem Satürn’ün çalış, çalış, çalış dönemidir. Satürn’ün buradaki ödevini yerine getirirseniz sosyal/ekonomik çıtanızda güçlenme ve yükselme yaşarsınız. Satürn 9.ev transiti insanı yoran, koşturan bir mücadeleye sevk eder ama yapacak bir şey yoktur onu dinlemek ödevimizdir. Satürn size hangi işi “profesyonel olarak yap, bu işte sen çok iyisin ve bu işi uzmanlaştırman, daha iyi olman, profesyonel hale getirmen lazım” diyorsa, odur doğru kariyer yolunuz.
Satürn gerçeklerin yıldızıdır, bize “kendi gerçek kader yolumuzu” gösterir. Bu yola girmemekte inat eder, direnirsek, sorunlar ve çıkmazlar karşımıza dikilir.  Satürn’ün size bu işi profesyonel olarak yap, kariyer amacı, hedefi seç diyorsa onu seçeceksiniz. Satürn size yol gösterir.
12.ev ruhsal sorgulama, ruhsal içe dönme, depresyon, hapishane, hastane ve gizli düşman evidir. Ayrıca gizli ve önemli bir amaç evidir de. Transit Satürn bu ev üzerindeyken hayat insanın üzerine çöker, kaçıp gitmek ister insan tüm sorumluluklarını bırakıp. Güçlü ve gizli düşmanlarla, rakiplerle mücadele etmek zorunda kalır kimisi. Bazen bu düşman ciddi bir hastalık olabilir. Ancak transit Satürn bu evde iken, bazen en büyük düşmanımız kendimizizdir; kendi korkularımız, geçmişten bugüne hesaplaşmadığımız yükümlülüklerimizdir.
Kendimiz için yeterince mücadele etmediysek, Satürn 12.evde insanı ciddi bir bunalıma sokabilir. O güne kadar güzel gelen şeyler bir anda kötü gelebilir gözüne. Aslında kötü gelmesi bir yanılsamadır genellikle ama kişinin bunu anlaması zaman alabilir. Sevdiği şeyler birden gözünde pek de sevmediği şeylere dönüşür. Satürn transitinin ruhun üzerindeki bu ağır etkisi evlilikleri/işi vs. birden bitirebilir.
 Satürn 12.evi hafif atlatmak ve hatta ondan kalıcı kazanımlar elde ederek faydalanmak için, kişi geçmiş maddi-manevi borçlarını ödemiş, sorumluluklarını yerine getirmiş olmalıdır. Ayrıca, hayata dair beklentileri, yapmak istediklerini iyi bilmiş, kendi hayatının iplerini eline almayı başarmış ve geçmişte yapması gerekenleri yapmış olması ve geçmişten bugüne “borç” taşımamış olması gerekir. Zorlu ve akıllı, sağduyulu, uzak görüşlü insanlar Satürn 12.ev sürecinin üstesinden gelir. Bu zorlu başarı ayrıca onun geçmişten bugüne ne kadar doğru adımlar atmış, sorumluluklarını üşenmeden büyük özveriyle yerine getirmiş olduğunu da gösterir.
Transit Satürn 12.ev sürecini aşmak adına genel olarak insanların en çok başvurduğu yol, kişi bir başka kişi/şey/kurum vs için hizmet eder, birine bakar, emek verir, besler, sever, bakımını yapar. Kimi insan da kendini bir işe, sanata vs adar, ona hizmet eder. Bu tür şeyler ruhsal derinliğimizi artıran, bizi korkularımızdan, sığ yanlarımızdan arındıran yüce araçlardır. 
Satürn’ün diğer evlerdeki etkisini de bir başka yazıya bırakalım mı? Haftaya kadar kararlarınızı içinize danışarak almayı unutmayın.
LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...