14 Mayıs 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: Venüs geri gidiyor!


Kısa bir tatilden sonra yine birlikteyiz. Önümüzde astrolojik olarak dopdolu günler ve yeni bir dünya bizi bekliyor. O yüzden işe Venüs gerilemesiyle başlıyorum.
Venüs 15 Mayıs itibarıyla İkizler burcunda geri gitmeye başlıyor. İkizler burcunun 23. derecesinden başlayan bir geri gidiş İkizlerin ilk derecelerine kadar devam edecek. Venüs 15 Mayıs – 27 Haziran arasındaki dönemde İkizler burcunda geri harekette olacak. Aynı dönemde, Güneş ve Ay tutulmaları da gerçekleşiyor. Astrolojik açıdan bu dönem duygusal ve ilişkiler anlamında oldukça karmaşa getirecek.
Bu yıl Venüs İkizler burcunda geri gideceği için, bu burcun konu ettiği durumlar da gündemimize gelecek. İkizler çift tabiatlı bir burç olduğundan, kararsızlıklar, zihinsel ikilemler ya da dedikodular; ilişkiler ve arkadaşlıklarımız üzerinde son derece zedeleyici olabilir. Bir gezegen geri giderken, daha çok hazırlık ve düzeltme, eksikleri tamamlama uğraşısı içerisinde olmak daha iyi olur.
Bu gerilemeyi ilişkilerimizi gözden geçirmek, birbirimizden beklentilerimizi daha iyi fark etmemiz açısından da bir fırsat sunuyor bu gerileme. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir. Venüs gerilemesi olan dönemlerde kendimizde yapmak istediğimiz estetik değişiklikler konusunda adımlar atarken dikkatli olmamız yerinde olur.
Bu dönemde yapılan evlilikler ya da evlilik öncesindeki hazırlıklar beklenenden daha karmaşık ve engelleyici koşullar hatta dedikodular, çift durumlar yaratabilir. Venüs’ün geri hareketi genel olarak eğlence hayatına, kadınlara ve modaya ait konulara, parasal konulara, bize keyif ve zevk veren durumlara sıkıntı getiriyor.

 21 Mayıs’ta İkizler burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması ve ardından 4 Haziran’da Yay burcundaki Ay tutulması yaz aylarında çok değişen koşullar getiriyor. İkizler burcundaki tutulmalar; dedikodular, asılsız haberler yaratabileceği için, bu yaz karşımıza çıkan ilk fikre hemen inanmamak ve söylentilere göre hareket etmemek en iyisi.
Venüs’ün geri hareketi süreci boyunca ilişkiler, sevgi alma-verme, maddi ve manevi değerler alanı etkilenebilir; buralarda azalma veya ertelenme söz konusu olabilir. Para piyasaları muhtemelen çabuk bir şekilde cevap vermeyebilir ve insanlar ilişkilerdeki belirsizlik nedeniyle çıkmaza girebilirler. Bekarsanız, yakın bir zamanda biriyle tanışmayabilirsiniz veya halen sürmekte olan bir ilişkiniz varsa canlanıp gelişmesi zaman alabilir.
Venüs’ün geri hareketi dönemlerinin iyi yanı, derin düşünmeye, içe dönmeye ve ruhsallığa davet etmesidir ve eğer sözü edilen alanlardan herhangi birinde önemli bir değişiklik yapma dönemindeyseniz, seçim şansınızı dikkatle ve ihtiyatla değerlendirmek için kendinize zaman verin veya zaman isteyin.
Kişisel doğum haritanızda Venüs’ün hangi evden geçtiğine bakmak her zaman yardımcıdır. Dokunduğu derecelerin yer aldığı evlerin haritanızdaki konumuna bakın ve hayatınızın bu evlerle ifade bulan hangi alanının Venüs geri hareketindeyken hız kaybedip yavaşladığını anlamaya çalışın.
Örneğin geri giden Venüs 5. evinize denk geliyorsa bu dönemde aşk ilişkileri ve sanatsal yaratıcılık konularında önceden çözülmemiş sorunlarınız varsa onlar yeniden gündeme gelebilir ya da yarım kalmış konular tamamlanabilir. Geri giden Venüs 1. evinizdeyse yani yükselen burcunuz İkizlerse dış görünüşünüz, imajınızla ilgili değişiklik yapmayı düşünüyorsanız bunu biraz etkileyin, yoksa hayal ettiğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.
Geri giden Venüs 7. evinizdeyse ilişkiler, ortaklıklar ve ticaret alanlarında dikkatli olun, antlaşmaları mümkünse 2 ay sonrasına ertelemeye çalışın. Zira beklenmedik pürüzler çıkabilir. Geri giden Venüs 8. evinizdeyse kredi, sigorta, vergi ve miras konularında sorun çıkabilir ya da yarım kalmış konuları tamamlamak için yeni bir fırsat doğabilir; ancak geri giden Venüs sırasında herhangi bir belgeye imza atarken çok dikkatli olmak gerekir, umulmadık sorunlar çıkabilir.
Doğum haritanızı biliyorsanız Venüsün sizin hangi evinizde geri gittiğini bulabilir ve evlerin temsil ettiği konulara dikkat ederseniz bu dönemde hangi alanda dikkat etmeniz gerektiğini bulursunuz.
Haftaya 21 Mayıs Güneş tutulmasının etkilerine bakacağız. Haftaya kadar kararlarınızı aklınız ve sezgileriniz güçbirliğinde almanız dileklerimle…
Lorelei

4 yorum:

 1. bu konu hakkında baya bi araştırma yapıp aramıştım tam da burnumun dibindeymiş teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kuzenim lorelei her pazartesi burçlar hakkında yazı gönderiyor sağolsun:) beğenmenize sevindim.

   Sil
 2. merhaba blogunuz çok güzel blogger annelerde buldum sizi bende yeniyim bir birimize destek olrak çok büyük bir topluluk oluşturmamız ne güzel sevgi ve dua ile....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba:)
   teşekkür ederim blogumu beğenmenize çok sevindim:)Birbirimize destek olmak konusuna kesinlikle katılıyorum:)) Sevgiler...

   Sil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...