7 Mayıs 2012 Pazartesi

Yeni Bir Haftaya Başladık. Hadi hayırlısı

Geçen hafta kısacık süren o güzel gezimizin ardından bilgisayar başına geçip yazmaya başlamak çok zor oldu. O yüzden biraz arayı açmış oldum. Ama dedim ki sonra "böyle olmaz, toparlanmak lazım". Daha yazacak çok şey var... Bir sürü yarım elişim, okuduğum çok güzel bir kitabım, izlediğim filmlerim var anlatılacak.  Ama tabii hepsinin bir zamanı da var. Kitabımı bitirmeden hakkında yorum yapmak istemediğimden kitap için birazcık bekleyeceğiz:)

Bu arada maalesef artık sabahları işe trenle gelemiyorum. Tren artık Pendiğe kadar geliyor. Ben de o yüzden servise dönüş yaptım. Aslında çok fazla şey değişmedi. Sabah 10 dakika erken çıkıyorum evden ve akşam da 10 dakika geç giriyorum eve. Ama araba biraz tuttuğu için serviste kitap okuyamıyorum. Onun yerine sabahları radyo açık oluyor ve radyoda Nihat Sırdar'ı dinliyorum:) İtitraf etmeliyim çok keyifli:) Sabah trafiğinde ülke sorunlarını esprili bir dinle dinlemek güzel oluyor gerçekten.Geçen hafta boyunca da gerek radyoda gerekse tevizyonda sıklıkla yer alan süt konusuna ben de değinmeden geçemeyeceğim. Bu sütlerin doğal değil de süt tozundan veya peynir altı suyundan üretilme ihtimalinden bahsediliyor. Hatta bir çok çocuğun rahatsızlanmasının altında yatan neden de bu yapay ürünlerdeki proteinin alerjiye neden olması olarak gösteriliyor. Umarım ama gerçekten umarım böyle bir şey yapmıyorlardır. Düşünsenize anneleri kuzucuklarına nasıl gözü gibi bakarken, aman yapay ürünler yemesin diye bir çok anne yoğurdunu, ekmeğini bile evde kendi üretip, sebzelerin meyvelerin en sağlıklısıyla beslemeye çalışırken, günün çoğunu geçirdiği okulunda ne olduğu belli olmayan gıdalar tüketmesi, daha doğrusu bilinçli tükettirilmesi ne kadar korkunç.

Süt olayından sonra bir de dün akşam ki futbol maçlarına biraz değinelim. Galatasaray tam Beşiktaş'ı yeneriz şampiyonluğu artık garantileriz derken bu beraberlik de nereden çıktı dedirtti. Öte yandan Fenerbahçe de Trabzonspor'u yenerek kopmadım ben de yarıştan, şampiyonlukta benim de gözüm var dedi:) Bakalım haftaya ne olacak. Kıyasıya yarışacak iki takım:) Ben eşim Galatasaraylı olmasına rağmen bir seçim yapamıcam zira Fenerbahçelileri gücendirmek istemem:)  Hakeden kazansın diyelim o zaman:)
3 yorum:

 1. Nihat Candır.. Akşamları Nihatla sivrisinek var 18,30 gibi başlıyor. o daha bi candır :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle dinlemesi çok keyifli:) Nihatla sivrisineği öğrencilik yıllarımda daha çok dinlerdim, şimdi maalesef eve koşup yemek yapmaya başlıyorum, o yüzden mümkün olmuyor. Ama gerçekten çok başarılı Nihat Sırdar, zaten bunca yıldır devam eden programları sürdürmek pek kolay olmasa gerek...

   Sil
 2. Yazılarınızı gityat.com ‘ da paylaşabilir, kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

  YanıtlaSil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...