4 Haziran 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: Ay Tutulması, Neptün ve biraz da Satürn…


Merhabalar…

Bugün 14.11’de Türkiye’den gözlenemeyecek olsa da hepimizi etkileyecek bir ay tutulması yaşayacağız. Yay burcunda olacak parçalı ay tutulması hepimizi etkileyecek. Bu tutulma 15 gün önce başlayan olayların etkilerinin net bir şekilde açığa çıkmasına neden olabilir. Bazı sonlanmalar, kayıplar, ayrılıklar yaşanabilir. İşiniz veya toplum içindeki statünüz açısından zorlayıcı gelişmelerle karşılaşabilir, konumunuzu değiştirmek isteyebilirsiniz. Mesleki anlamda çalışmalarınızı sonuçlandırabilirsiniz. Otorite konumunda olanlardan bazı haberler alarak işlerinizi bitirebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili dikkat çeken gelişmeler yaşayabilirsiniz. Büyük bir azim ve irade göstererek hedeflerinize ulaşmayı başarabilirsiniz. Tabi Yay sizin hangi evinize denk geliyorsa o alanda zorlayıcı gelişmeler de yaşayabilirsiniz ya da zaten bir hafta 10 gün önce yaşadınız veya bir hafta 10 gün içinde yaşayabilirsiniz.

5 Haziran Salı ise Neptün, Balık Burcu’nda gerilemeye başlıyor. 11 Kasım’a kadar sürecek olan bu gerileme dönemi kimliğiniz ve imajınızla ilgili planlarınızı ertelemenize yol açabilir. Birine ya da bir duruma bağımlı hareket edebilirsiniz. Mağdur olduğunuz eski konularda girişimlerde bulunabilir ve bunlara yönelik plânlar yapabilirsiniz. Tasarım ve hayal gücü gerektiren eski işler gündeme gelebilir.
7 Haziran Perşembe günü Merkür, 26 Haziran’a kadar kalacağı Yengeç Burcu’na giriyor. Yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz işlerde büyük başarı sağlayabilirsiniz. Ailevi konularda sevinçli haberler alabilirsiniz. El becerilerinizi sergileyebilir, iletişim ve ulaşım alanında oldukça meşgul olabilirsiniz. Estetik değerleriniz yükselebilir. Ortaklaşa faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Sevdiklerinizle ilişkilerinizi uyum içinde sürdürebilirsiniz.

Satürn yazısının birazını anlatalım. Bir ordan bir burdan oldu ama bu haftalık böyle olsun. Malum üst üste tutulmalar yaşadık, biraz karışıklık olması çok doğal. Satürn 8. ev, 9. ev ve 12. evde kişiyi nasıl etkiliyor anlattık. Satürn 1.evde kişi, eğer 12.evde mücadele edip başarı kazandıysa, kendini en büyük gücü ele geçirmiş sanır. Güç bende artık, duygusu hakim olabilir. Satürn 1.ev sürecine girdiğimizde, büyümüş bir şey değil büyütülecek bir şey verir bize. Bu yeni bir iştir, çocuktur, ilişkidir, evliliktir, yeni kenttir veya statüdür. Yani asıl iş daha yeni başlar. Asıl sorumluluk şimdi başlamıştır. Transit Satürn 1.ev düşüş sürecinin riskine maruz kalabilirsiniz. Yani bu süreçte düşmek kolaydır. Ve bu süreçte düşüş olursa, toparlanmak transit 

Satürn yükseliş sürecine geçtiği döneme kalır. Transit Satürn Yükseliş trendine ancak 4.evden sonra ve asıl 5.ev üzerine gelince başlar yeniden. Satürn kalıcı kariyer/hayat düzeni için en önemli yıldızdır.
Satürn’ün 10. evdeki etkisi 20 yıldır yaptığımız yatırımların karşılığını topladığımız bir hasat dönemidir. Eğer yeterince çabalamadıysak problemli bir dönem de olabilir. Unutmamamız gereken konu ise bu döngüde en önemli noktada olduğumuzdur. Artık kim olduğumuzu, ne istediğimizi, ne gibi çabalar sarf ettiğimizi ve neyi hak ettiğimizi topluma gösterme zamanı geldi. Satürn tam tepede, hem objektif hem de bize ait alanda, her şeyi objektif olarak gösterebilme fırsatı verecektir. Özellikle kariyerle ilgili olarak yeni sorumluluklar alabiliriz.
10. ev, 4.evin karşısı olduğu için aşırı çalışma ve büyük yükler evde de sorunlara sebep olabilir. Bu noktada işe, toplumsal konumumuza kendimizi kaptırabiliriz ve iç dünyayı ve ailevi temaları ihmal edebiliriz. Bu yüzden 14 yıl önce Satürn 4.evdeyken ne temel attığımız çok büyük önem kazanır. O zaman iyi atılmayan temeller şimdi problem yaratabilir, başarımızı baltalayabilir. Adımlarımızı yerinde attıysak, yeterince çaba sarf ettiysek bu dönem hayatımızın en ödüllendirici dönemi olabilir.
Haftaya kadar yolunuz hep aydınlık olsun…
LORELEİ

2 yorum:

  1. Paylaşım için sağol çok işime yaradı. Bende bloğuma bekliyorum.

    Görüşmek üzere
    www.bakbuharika.blogspot.com

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim:) blogunuzu gezdim çok beğendim ve üyeniz oldum:)

    YanıtlaSil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...