11 Haziran 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: Jüpiter burcunuza ne konuda bolluk bereket getiriyor?


11 Haziran Pazartesi günü 20:23'te  Jüpiter, İkizler Burcu’na giriyor ve 26 Haziran 2013'e kadar burada kalacak. Bu süre içinde özellikle 4 Ekim – 30 Ocak arasındaki gerileme dönemine dikkat edilmesi gerekir. Bu dönemde ailevi konularda dikkat çeken gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evinizle ilgili hedeflerinizi gerçekleştirmek için büyük bir ciddiyet ve disiplinle çalışabilirsiniz. Evde önemli bir efor sarf etmeniz gereken konular gündeme gelebilir. Otorite konumunda olan önemli kişilerle ailevi konuları görüşebilirsiniz. Daha korumacı ve merhametli tavırlarınız olabilir.  Duygu yüklü görüşmeler ve ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz.
İkizler burcundakiler ve yükseleni İkizler olanlar; bu dönemde, mekan, kent değişimi, yeni iş, yeni aşk vs hususunda kişi şanslıdır. Kişilik gelişimi hız kazanır ve dışa dönük, neşeli olur. Hayata daha mutlu gözle bakarız ve çevremizde saygınlığımız artar. Çevremiz genişler. Evlilik için; şayet devam eden bir ilişki varsa evliliğe gider. Yeni ilişki, doğum yıldızlarının açısına göre evliliğe gidebilir. Genişleme ve ilerleme insana kendine güven verir. Negatif olarak; kişi aşırılıklara yönelir, ve kendini hazırlıksız dağıtmanın ceremesini bu yıldızın etkisi geçtikten sonra çekmeye başlar. Ayrıca, iyi değerlendirilmeyen yeni girişimler, fırsatlar sonuç vermez. 

Boğa burçları ve yükseleni boğa olanlar,yaptığınız işte genişleme söz konusu olabilir. Çabalarımızın somut meyvelerini alma dönemidir. Öte yandan büyük toplu paralar harcamaya da işaret edebilir.

Koçlar ve yükseleni Koç olanlar; Jüpiter sizin çevre, kardeşler, yakınınızdaki insanlar, eğitim, bilgi ve kısa yollar evinizdedir. Bu alanlarda gelişme, büyüme bekleyebilirsiniz. Bazı sürprizler yaşayabilirsiniz. Eğitim, eğlence vesilesiyle kısa seyahatler yaparsınız. Evi taşıyabilirsiniz. Kısa yollar, görüşmeler ile yeni insanlar tanıyabilirsiniz.  İletişim araçlarını, yazı işini bol kullanabilirsiniz. Kontrat vs konulara dikkat etmeliyiz.

Balıklar ve yükseleni Balık olanlar; eşya yenileme, lüks eşya alma söz konusu olabilir. Evde bol misafir ağırlama, eğlence düzenleme, evde bulunmaktan keyif alma. Bu evde de, kent değişimi söz konusu olabilir. Eve yeni bir üyenin katılımı mümkün. Belki bir bebek veya dışarıdan aile üyesi olmayan birinin dönem boyunca sizde kalması vs. durumlar söz konusu olabilir. Aile ilişkileri daha barışçıl, huzurlu hale gelir. Kötü açılı ise, sorunlar abartılır, büyütülür. Parasal konularda evde anlaşmazlık olabilir. Evle ilgili masraf artabilir.

Kova burçları ve yükselen Kovalar ise; aşk, eğlence, sosyal yaşam, sosyal faaliyetler, çocuk, borsa, milli piyango gibi alanlar hayatınızda önemli olur. Bu dönemde aşık olursunuz. Tabii diğer açılara bağlı olarak kalıcı veya kısa sürelidir. İşte büyük bir girişime atılır veya daha önce başlattığınız işinizde maddi ve boyut olarak büyüme yaşayabilirsiniz. Veya kötü açılı ise, hatalı işler yaptıysanız batmanız bu dönemde olabilir. Borsa gibi yatırımdan ya çok kazanırsınız ya da tüm parayı batırırsınız. Havadan para kazanabilirsiniz. Tanınma veya bir ün büyümesi yaşayabilirsiniz. Transit hiçbir şey vermezse bile, size bu evde mutluluk duygusu ve eğlenme isteği verir. Yeni bir hobi, sosyal faaliyete başlarsınız.

Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar; bu dönemde iş yerinde koşullar düzelebilir, daha huzurlu bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz, çalışmaktan keyif alırsınız. İşte bilgi ve tecrübeniz artar. İşler ve günlük hayat size daha kolay ve zevkli gelir. Gündelik hayat daha zengin ve renkli olur. Sağlık daha iyi olur. Varsa sağlık sorunu bu dönemde şifa bulma imkanınız daha yüksektir. Olumsuz ise, sağlık sorununu büyütür. Artık sağlığınızla ilgilenmek durumunda kalırsınız. Ama yine de sağlık sorununuzu çözersiniz.

Yaylar ve yükseleni yay olanlar; bu dönemde yoğun ve geniş bir ikili ilişkiler dönemi geçirirsiniz. Kendinizi bu ilişkilerde yaşayacağınız tecrübelerle geliştirirsiniz. Eksik veya geliştirmediğiniz bir yanınızı keşfedersiniz. Ve bunu geliştirmek için fırsatlar yakalarsınız. Bekârsanız evlilik teklifleri alırsınız. Ve belki de evlenirsiniz. Âşık olursunuz. Aynı zamanda düşmanlarınızı açık açık görürsünüz ve açılar iyi ise, onların karşısında daha güçlü bir konuma gelirsiniz. Kötü ise, yenilebilirsiniz. Ama yine de, tecrübeniz sizi daha deneyimli hale getirir.
Akrepler ve yükseleni Akrep olanlar; Jüpiter, yatırım, ortak para işleri, bireysel yatırım, miras, inancı, hayatın derinliklerini düşünme, gizli işler, psikoloji, eşten de sorumlu evdedir. Bu dönemde eşten kaynaklanan maddi büyüme veya sizin yatırım işlerinizde büyüme, büyük, toplu bir somut mala sahip olma söz konusu olabilir. Veya yoğun bir borç ödeme dönemidir. Toplu para çıkabilir borç için, yatırım için. Gizli aşk yaşanabilir, gizli bir hayranınız olabilir. Gizli kıskançlıklar yaşanabilir.
Terazi burçları ve yükselen Teraziler; uzun yoldan gelen veya giden olur. Siz uzun yollar yapabilirsiniz. Terfi, bilgi artırma nedeniyle seyahat veya başka yere yerleşme söz konusu olabilir. Uzun bir yoldan, uzaktan bir aşk yaşanabilir. Size yabancı, yetkili ve etkili kişilerle iş görüşmeleri olabilir. Kariyer için eğitim, sınav gündeme gelebilir. Yeni bir meslek edinebilirsiniz. Hayat felsefeniz yenilenir, genişler ve yaşam tarzınıza hâkim olabilir.
Başaklar ve yükselen Başaklar; bu dönemde hayatta müthiş bir açılma, genişleme ve yükselme arzusu duyarsınız. Adımızın başına yeni bir statü istersiniz. Ve bunu elde edebilirsiniz. Fırsatları akıllı ve ustaca değerlendirebilirseniz, sosyal standartlarınız yükselir. Zengin olabilirsiniz veya geliriniz artabilir. Büyük ün, saygın bir yere gelme, adınızı dünyaya duyurma söz konusu olabilir.  Negatif açılı ise, istekleriniz için çabalasak da elde edemeyebilirsiniz, fırsatları kaçırabilirsiniz. Veya kötü bir ün elde edebilirsiniz.  

Aslanlar ve yükselen Aslanlar; büyük bir veya birkaç idealinize kavuşabilirsiniz. Hedefinize ulaşabilirsiniz. Bir grup çalışmasına katılabilir ve ilgi alanınızla ilgili yeni yüzler tanıyabilirsiniz. Grup çalışmaları vasıtasıyla amacınıza ulaşabilirsiniz. Bu dönemde dostların desteğini alırsınız. Negatif açılı ise, bazı kişiler tarafından kullanılabilirsiniz veya siz kendi büyük amacınız için insanlara çıkarcı yaklaşabilirsiniz.

Yengeç burçları ve yükselen Yengeçler; Transit Jüpiter sayesinde ruhunuz huzur bulur. Sanki sebepsiz bir huzur, neşe duyumsarsınız. Hayata daha sakin ve pozitif bir gözle bakmaya başlarsınız. Huzurunuzu artıracak, sizi ruhsal olarak zenginleştirecek mekanlara, ortamlara girmeye çalışırsınız. Veya inzivada kalmak hoşunuza gider. İçsel bir genişleme, rahatlama yaşarsınız. Psikolojik, bilinçaltı kökenli sorunlarınız sanki kendiliğinden birden iyileşir. Kötü açılı ise; hayal ve fantezi dünyasına dalıp gerçeklerden ve hayatın sorumluluklarından kaçarsınız.

Bugünlük de bu kadar. Jüpiter hepimize bolluk, bereket getirsin ama en çok çevresine bereket saçanlara...
LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...