17 Temmuz 2012 Salı

Lorelei Diyor ki: Mars ve Satürn Terazi’deyken neler olabilir?

Kısa bir aradan sonra yine sizlerleyim. Nasılsınız bakalım? Bazılarınız daha iyidir Mars Başak’tan geçti. Bazılarınız da Mars Terazi’ye geçtiği için biraz daha kötü. Ama bu bir devri daim. Hayatın akışı içinde kimi zaman sıkıntılı kimi zaman da daha rahat olacağız. Önemli olan bu devreleri en iyi, kendimize, ruhsal ve zihinsel tekamülümüze en fazla yararı olacak şekilde geçirmek.

Şimdi gelelim Mars ile Satürn’e? Ne olmuş onlara diyecekseniz. Mars uzun zamandır seyir halinde olduğu Başak’tan Terazi’ye geçti. Başak’ların sıkıntılı dönemleri hafifledi. Terazi’ler için dikkat edilmesi gereken bir dönem başladı. Tabii bu durum yükseleni Terazi olanlar için de geçerli. Sözünü ettiğim durum Ay burcunuz Terazi’deyse de sizi ilgilendiriyor ama yükseleni Terazi olan biri kadar etkilemiyor.

Satürn’ün de uzun zamandır bir ileri bir geri Terazi’de olduğunu biliyorsunuz. Mars ve Satürn’ün aynı burçta olması Teraziler ve yükseleni Terazi olanlar açısından biraz sıkıntı verici bir dönem olmasına neden oluyor. 3 Temmuz günü Mars Terazi burcuna geçti. 3 Temmuz-23 Ağustos arasında Terazi’de kaldıktan sonra 23 Ağustos – 7 Ekim arasında Akrep’te olacak. Mars, 7 Ekim – 17 Kasım arasında ise Yay burcunda ilerlemesine devam edecek.

3 Temmuz – 23 Ağustos arası dikkat çekici bir dönem çünkü uzun bir aradan sonra Mars yeniden öncü bir burçta olacak. Bu tarihler arasında haritalarında öncü burçları güçlü olanlar ve özellikle öncü burç yükselenler (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak) çok daha hızlı adımlar atmak ve harekete geçmek zorunda kalacak. Uzun zamandır ertelenmiş olan işler yeniden harekete geçirilecek. Sürüncemede olan kararlar ele alınacak. Bu dönemde ilişkilere, anlaşmalara, ortaklaşa işlere daha soğukkanlı yaklaşmak
gerekebilir. Mars ve Satürn’ün aynı burçta olması dikkatimizi problemlere ve engellere odaklamamızı zorunlu kılacak.
Terazi burcunun doğum haritanızda hangi eve geldiğine dikkat ederek de 23 Ağustos’a kadar hayatınızı etkileyecek daha soğukkanlı ve dikkatli olmanız gerekecek konuları belirleyebilirsiniz. Ben kısaca yükseleninize göre sıralayayım.

Yükselen Koçlar, Mars Terazi’de iken ortaklıklar, evlilikler ve ticaretle ilgili konularda dikkat etmek zorunda kalacaklar.

Yükselen Boğalar, günlük işler, görevler, çalışma hayatı ve sağlıkla ilgili konulara dikkat etmeliler.

Yükselen İkizler, Marsın Terazi’de olduğu dönem boyunca sanat, yaratıcılık, aşk ve çocuklar ile ilgili konulara daha hassas yaklaşmalılar.

Yükseleni Yengeç olanlar, ev, aile, mülk alımı gibi konularda normalden daha fazla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Yükseleni Aslan olanlar, iletişim, kısa yolculuklar, kardeşlerle ilişkiler gibi alanlarda dikkat etmek zorunda kalacaklar.

Yükseleni Başak olanlar ise, mali konular, tüm taşınabilir mallar, borç verilen para (alacaklar), kazançlar ve kayıplar alanlarında daha fazla uğraşmak zorunda kalacaklar.

Yükselen Teraziler bu dönemde kendi kimlikleriyle ve dış dünyanın onları gördüğü şekilleriyle bir başka deyişle imajlarıyla ilgili daha fazla uğraş içinde olabilirler.

Yükselen Akrepler, Terazilerin tersine iç dünyalarıyla, bilinçaltlarıyla daha fazla ilgilenecekler.

Yükselen Yaylar, arkadaş grupları, hayalleri, idealleriyle ilgili sorunları çözmeye çalışacaklar ya da hayatlarının merkezinde bu konular olacak.

Yükselen Oğlaklar ise, hayatlarının merkezine şu konuları koyacaklar: Sosyal statü, ün, kariyer, işverenler, itibarlı pozisyonlarda bulunan kişiler, karar-alma sürecindeki tüm otorite figürleri, yasaları güçlendirenler, anne/baba.

 Yükselen Kovalar, uzun yolculuklar, yabancı ülkeler, yüksek öğrenim, üniversite, görgü kuralları, gelenek ve görenekler, yargı, yasalar, din, yayıncılık alanlarından biri ya da
birkaçıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Yükselen Balıklara gelince onlar da ölüm ve sonrası, derin dönüşümler, psikoloji, terapi, sırlar, tabular, cinsel deneyimler, miras, vergi, sigorta, borçlar, paylaşılan kaynaklar, eşinizin veya ortağınızın varlıkları ve paraları, ortak paralar gibi konularla ilgili uğraş verebilirler.

Geçmişe dayanan astrolojik bilgilerde astrologlar Mars ve Satürn gezegenlerinin buluşmasına önem vermişlerdir. Özellikle dünya/politik astroloji açısından bu dönemler kritik zamanlara işaret ederler. Şimdi bu yaz aylarında benzer bir dönemden geçmekteyiz. İki yıpratıcı, zorlayıcı güç olarak görülen Mars ve Satürn 15 Ağustos’ta tam olarak yan yana gelecek. Kişisel olarak etkilerini de bir sonraki yazımda anlatacağım.
Hayatınızla hayalleriniz sizi hep daha ileriye götürsün…
LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...