30 Temmuz 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: Satürn ve Merkür gerilemesi (2)


Yine merhaba. 

Satürn’ün Terazi’deki yolculuğunun tüm burçlardaki etkilerine bakmaya devam ediyoruz. Satürn Terazi’de kuşkusuz Terazi burçlarını ve yükseleni Terazi olanları etkiliyor. Bu dönem son 14 yılda yaptıklarımızı, başardıklarımızı, kurduğumuz dünyamızı gözden geçirmemiz, nerelerde hata yaptığımızı kendimizi yargılamadan ve objektif şekilde tespit etmiş olmamız gereken bir döneme işaret ediyor. Bu dönem çabuk başarılar dönemi değil, ilerde ulaşacağımız başarılara kendimizi hazırlama, kendimizi yeniden yapılandırma dönemidir.  Bu noktadaki Satürn yapıcı olduğu kadar zorlayıcı da olabilir. Artık başkalarının bizi nasıl değerlendirdiği değil bizim kendimizi nasıl değerlendirdiğimiz, bundan sonra ne yapmak istediğimiz, nasıl bir gerçekliğe ulaşmak istediğimiz, kısacası ‘kendimize ulaşmamız’  önemlidir.

Satürn Akreplere ve yükselen Akrep’lere bu dönemde içe dönüp aradığını bulup bulmadığını sorgulama fırsatı veriyor. Bu dönem yeni bir girişimde bulunmak, yeni başlangıçlar yapmak için uygun bir dönem değildir. Zaten kişiye böyle bir enerji de vermez. Burada bitirmeyi bilmek, şartları fazla zorlamamak gerekiyor. Büyük değişimler gereklidir ama bunun nasıl olması gerektiği bir problem oluşturduğundan içe dönüş yaşamalı, bu döngüde ne kazanıp ne kaybettiğimizi net olarak görmeliyiz. Olumsuzlukları körüklememek için kendimizi sorgularken yargılayıcı olmamaya, kurban psikolojisine girmemeye ve objektif olmaya dikkat etmeliyiz.

Satürn Yaylara ve yükselen Yaylara, arkadaşlıklar, gruplar ve idealler alanında sorumluluklar ve zorluklar çıkarabilir Eğer kişi başkalarıyla bir araya gelmeyi, yardımlaşmayı, takım çalışması yapmayı sevmiyorsa, diğer kişiler önüne çıkıyor, istemediği sorumlulukları yüklüyor gibi hissedebilir. Oysaki bu talepleri yerine getirirsek ödülünü görebiliriz. Eğer idealimize ulaşmak için yeterince çalıştıysak ve bu ana kadar iyi bir hazırlık yaptıysak ödülünü görebiliriz. Eğer buraya kadar gereken adımları atmadıysak geleceğe dair ümitsizliğe kapılabilir ve Satürn bir sonraki burca geçtiğinde bir çöküş yaşayabiliriz. 

Satürn Oğlakları ve yükselen Oğlakları da şöyle etkiliyor: Unutmamamız gereken konu bu dönemde en önemli noktada olduğumuzdur. Artık kim olduğumuzu, ne istediğimizi, ne gibi çabalar sarf ettiğimizi ve neyi hak ettiğimizi topluma gösterme zamanı geldi. Satürn hem objektif hem de bize ait alanda, her şeyi objektif olarak gösterebilme fırsatı verecektir. Özellikle kariyerle ilgili olarak yeni sorumluluklar alabiliriz. Eğer 20 yıldır gerekli adımları atabildiysek, liderlik vasfı kazanmak veya birey olarak başarımızı kanıtlamak mümkün olacaktır. Ancak gerekli adımları atamadıysak, sorumluluklara hazır değilsek aşırı sorumluluğun getirdiği sıkıntılar ve hatta yıkımlar oluşabilir.

Satürn Kovalar ve yükselen Kovalara, felsefe, öğrenim, inançlar ve yurtdışı yolculuklar konusunda zorluklar ve ekstra yükler getirebilir. Burada bir yükseliş yaşıyoruz ve hırslarımızın ve gayretlerimizin meyvesini toplamaya doğru gittiğimizi hissediyoruz. Bütün bunların felsefik bakış açısını da netleştirmeye çalışıyoruz. Felsefe, metafizik, hukuk, din, dünyanın düzeni gibi yönleriyle ilgilenirken dağılmamaya ve hedefimizden sapmamaya özellikle dikkat etmeliyiz. Öte yandan bakış açımızda kesin çizgiler çizmemeli, katı kurallar koymamalı, felsefelere, yeni deneyimlere açık olmaya da devam etmeliyiz. Yoksa kalıplaşmış fikirler fanatikliğe yol açabilir. Yurtdışıyla ilgili sıkıntılar yaşayabiliriz. Ancak bütün yolculuklar kötü olacak anlamında olmasa da, keyiften çok sorumluluk ve öğrenme anlamına gelen yurtdışı deneyimleri olabilir.  Bu dönemde hukuki problemlerle de karşılaşabiliriz.

Diğer burçlara haftaya devam edelim ve Merkür gerilemesi sırasında karşılaşılan zorluklar için yapılması gerekenleri de söyleyerek bu haftayı noktalayalım. Çok basit. Aklınızı kullanın. Önemli antlaşmaları gerileme öncesi ya da sonrasına getirmeye çalışın. Olmuyorsa zorlamayın ama imza atmanız gerekiyorsa tekrar tekrar okuyun ve hukuki bir konuysa güvendiğiniz birinden yardım alın. Tabii ki sezgileriniz de yabana atmayın. Onlar da size yol gösterecektir.  Ayrıca, yarım kalmış işler, karar veremediğiniz konular, dağınıklığı toplamak, yeni planlar yapmak için de bu harika dönemi mutlaka değerlendirin derim. Şimdilik bu kadar.
Haftaya kadar tüm gezegenleri enerjisinden doğru olarak yararlanmanız dileklerimle…

LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...