19 Temmuz 2012 Perşembe

Şeflerin Düellosunu Seyrediyorum: YorumlarımHafta içi neredeyse her akşam yayınlanan programı eğer evdeysem izliyorum. Yemek yapmayı ve yemek programları izlemeyi oldum olası sevmişimdir. Programla ilgili okuduğum yorumlara göre benim gibi yemek programı düşkünleri oldukça fazlaymış ve program iyi rayting alıyormuş.

Formatı bence oldukça güzel olan programda hoşuma gitmeyen noktalar var ama. Nasıl jüri üyeleri eleştiriyorsa yarışmacıları birer birer ben de onları eleştireceğim şimdi. Hemen Mehmet Özer'den başlamak istiyorum. Gereğinden fazla sert buluyorum onu. Ne olmuş canım altı üstü bir yemek. Dünyanın sonu sanki gibi davranıyor bazen. Ayrıca kendi yaptığı programı izleyenler varsa ki ben sık sık izlerdim, orada kendisinin yaptıklarını yarışmacılar yaptığında basıyor eleştiriyi. Hemen örnek veriyorum: İsrafın önde gidenini yapıyor, taslarda malzemeleri yarım yarım bırakıyorken yarışmacılara rahatlıkla israf yok, puan kırarım diyebiliyor. Bir de süre konusundaki cimriliği yaparken biraz empati kursa iyi olur. Kendi programında bütün doğrama, soyma, hamur açma, şekil verme,kızartma... gibi oyalayan işleri yardımcısının yaptığını düşünemiyor mu acaba?

Nalan Aksoy ve Yağız İzgül'ü ise pek tanımıyorum. Biri tencere markası sahibiymiş, diğerinin de organizasyon şirketi varmış. Neden orada olduklarını da pek anlamadım Ama neyse...

Programda hiç hazzetmediğim kişi ise programın sunucusu Atılgan Poyrazoğlu. Ben sevmedim. Yarışmacılara süre verilirken gereksiz karışması, süreyi kendisinin belirlemesi, zaten azıcık verilen süre zarfı içerisinde yarışmacıları rahatsızlık verecek derecede oyalaması, her lafın içinde olup herkesten çok konuşması, espiri yapıyorum sanıp boş konuşması... gibi itici özellikleri var bence.

Yarışmacıların yaptıkları yemeklere gelince çoğunu ilginç ve değişik buluyorum. Hoşuma gitmiyor değil yani:) Değişik soslar, baharatlar kullanmak, değişik şekillerde pişirmek falan güzel oluyor. Yalnız şunu da belirtmek isterim ki bu yarışmada şunu öğrendim, biz senelerdir yemeklerimizi soğan salça koyarak pişiriyorduk, hata yapıyormuşuz şarap koymak lazımmış;))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...