5 Ağustos 2012 Pazar

Bu da orkidemin çiçekli hali:)

Son yayınladığım postumda bahsetmiştim, orkidemin çiçeklerini döktüğünden ve ne kadar üzüldüğümden. Bu gün resimlerime bakarken çiçekli haliyle görünce nasıl sevindiğimi anlatamam. Hemen paylaşayım istedim. Ne de güzeldi. Bu arada adını pinky koymuştum. Oysa şimdi sadece yaprak ve dallardan ibaret.


6 yorum:

 1. Orkideler malesef bizim iklimimizde çok dayanmıyor.Bende bunun beyazı var.1aydır 1-2çiçek döktü giderek azalıyor.Boğum yerinden kestiysen belki çabuk çıkar,Svgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim daha önce bi tanesi kurudu. Buna gözüm gibi bakıyorum o yüzden ama dediğiniz gibi dayanmıyor. Üstten biraz kuruduğu için ilk boğumundan kestim. Şimdi çiçekleri yok ama yeni bir yaprak çıkardı. O yüzden çok sevindim:)

   Sil
 2. ne güzelmiş gerçekten, kızım da kaktüs yetiştiriyor henüz altı yaşında onlara iyi bakıp büyüttüğünü ispatlarsa orkide almalıymışım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim, ne güzel bu yaşta bir canlının sorumluluğunu üstlenmesi. Eminim kaktüsüne çok güzel bakıyordur ve en kısa zamanda güzel bir orkide sahibi olabilecektir.. Bu orkidelerin ufacıklarını (15-20 cm boyunda) görmüştüm ikeada, belki ilginizi çeker.

   Sil
 3. Ne kadar zarif ve asil bir duruşu var, bayılıyorum. Çok güzel olmuş maşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim:) ama maalesef tüm çiçekleri döküldü. Gelecek yazı bekleyeceğiz artık o güzel çiçekleri tekrar görebilmek için.

   Sil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...