6 Ağustos 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: Satürn Terazi’de ve Mars Aslan’da durumumuz ne?


Satürn’ün Terazi’deyken tüm burçları nasıl etkilediğini anlatmaya devam ediyoruz. Satürn Balıkları ve yükseleni Balık olanları başkalarıyla ortak yaptıkları işler, kazançlar, vergi, sigorta, ölüm ve ölüm ötesi temalar anlamında etkiliyor. Başkalarının kaynaklarına muhtaç olduğumuz zamanları da deneyimlememiz bu dönemde zorunlu hale gelebilir.  Bu sırada söz konusu kaynağın kesilmesi, eşin destek olmaması ya da maddi krize girmesi, başvurulan kredinin alınamaması gibi bir olay sonucu bu temayı irdelemek durumunda kalabiliriz. Bu dönemde maddi konularda dış desteklere güvenerek hareket etmek fazlasıyla riskli olabileceğinden, başkalarına dayanmayan planlar yapmalıyız.  Gizemler, ölüm ve ölüm ötesi kafamızı çok fazla kurcalayabilir ve buna sebep olacak olaylarla da karşılaşabiliriz.

Satürn Koçları ve yükseleni Koç olanları ilişkiler anlamında etkiliyor. Satürn ilginizi iç dünyamızdan alıp dış dünyaya doğru çevirecek.  Şu ana kadar kim olduğunu, iç düzenini, ne istediğinizi iyi oturttuysanız,  kararlı ve güvenliysek, ikili ilişiklerinde de daha rahat edebiliriz.  Yakın ilişkilerle ilgili test edildiğimiz, ilgimizi tamamen bu alana yoğunlaştırmanız gereken bir dönem. Geldiğiniz gelişim noktasına uyum göstermeyen, ileriye yönelik planınıza dahil olamayan ortaklık hatta evlilik bu noktada bitebilir. Ya da güçlendiğinizi gören eş ya da ortağınız bu duruma dayanarak bize aşırı sorumluluklar yükleyebilir. Bu dönemde ikili ilişkilerde ve yaptığınız tüm anlaşmalarda sorumluluklarınızı yerine getirmeliyiz. Burada üstlendiğiniz tavırlar evliliğinizin ve ortaklığınızın güçlenmesini sağlayabilecek bir yatırım olabilir.

Boğalar ve yükselen Boğalar ise sağlık, iş, hizmetler ve günlük işler konusunda etkileniyorlar. Çok çalışmak, çok çabalamak, ince ayrıntılı işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bütün bu çalışma temposu içinde kendinizi göstermeye, işlerinizin takdir edilmesini sağlamaya fırsat bulamayabilirsiniz. İşlere yetişemediğinizi düşünebilir, sorumlulukların altında ezildiğinizi hissedebilirsiniz. Buradaki en önemli nokta çalışma stratejilerinizi sorgulamak olacaktır. Eğer enerjinizi ayarlayamaz ve fazla zorlarsanız sağlık problemlerine de yol açabilirsiniz. Bu durumda genel olarak sağlığınızı, kendinize nasıl baktığınızı da gözden geçirmeniz gerekir. Hatta gündelik rutinleri yaşam tarzınızı da değiştirmeniz ve size en uygun olanı seçmeniz gerekebilir.

İkizler ve yükselen İkizler, bu dönem, yaratıcılığınızın çok rahat akmadığı bir dönem olabilir. Bu yaratıcılık için bir bekleme dönemi yaratabilir. Ortaya çıkacak olan şey çok çalışmayla oluşabilir ve daha önceki gibi rahat akmayabilir. Bu konum aşka yaklaşımımız ve yaşadığımız aşk ile de ilgilidir.  Karşımızdaki kişi yeni ‘BEN’i anlayamadığı için problemler ortaya çıkabilir. Ayrıca kendinizden daha yaşlı ve olgun birisiyle aşk yaşamak, üzüntü çektiğimiz ancak çok şey öğrendiğimiz bir aşk yaşamak da bu transitin etkileri olabilir. Yapmanız gereken ise ilişkilerden kaçmamaktır, çünkü bu alanı sorgulamanız ve çözmeniz gerekmektedir.  Bu evin diğer bir konusu olan kumar ve hayatın diğer riskli keyifleri için hiç uygun bir dönem olmadığını da unutmamalısınız. Çocuklarla ilgili sorumluluklar almak ya da çocuk sahibi olmak için kendini hazır hissetmek bu dönemde ortaya çıkabileceği gibi, ileriye yönelik başarı hedefleriniz içinde bir çocuğa yer ayıramıyorsak, bu alanda baskılar, sıkıntılar ve engeller karşımıza çıkabilir.

Son olarak Yengeç burçları ve yükselen Yengeçler, bu dönemde psikolojik altyapımızla ilgili çözülmemiş sorunlar karşınıza çıkabilir. Artık öylesine idare ettiğiniz konuları çözmek zorunda kalacaksınız. Bu yüzden psikoterapi ve diğer bilinçlenme yöntemleri için oldukça uygun bir dönem. 14 yıl boyunca yolunuza çıkmasını istemiyorsak içsel problemlerinizi şimdi çözmeli, temizlemelisiniz.  Evinizle ilgili sorumluluklar, attığınız bu temelin önemli bir parçası.  Evlilik gerçekleştirebileceğimiz sorumluluklardan biri olabilir. Burada gerekenleri yapmanız zorunlu olacak. Bu sorumluluklara ödemeler, yapılması gereken tamiratlar ve hatta evinizin kendisi de dahil olabilir. Ancak evde aldığınız sorumlulukların bağımlılık değil, tam tersine başarıya giden yolda size bağımsızlık ve güç veren faktörler olmasına dikkat etmelisiniz.

Merkür gerilemesi önümüzdeki Çarşamba sabahı sona eriyor. 8 Ağustos itibarıyla Merkür dolayısıyla ertelenen ya da rafa kaldırılan yeni konular varsa yeniden ele alabilirsiniz.  Merkür Aslan burcunda düzgün hareketine devam edecek. Aslan burçları ve yükselen Aslanlar, kendilerini yenilemek için iyi bir döneme girecekler. Ayrıca, Koçlar ve Yaylar da bu dönemden olumlu etkilenecek burçlar.  İkizler, Terazi ve Kova burçları için de iyi bir dönem. Aslanın zıttı Kovalar için ayrıca dikkat çekici bir dönem.  Diğer burçlar içinse önemli bir etki içermiyor ama doğum haritanızda ikiden fazla gezegeniniz saydığım burçlardaysa bu dönem sizin için de dikkat çekici bir dönem olabilir. Tabii bu sizin bundan önce yaptığınız çalışmalarınız yeterince iyiyse dikkat çekici ve size yarayan bir dönem olacaktır. Haftaya 7 Ağustos günü Venüs Yengeç’e geçiyor ve 6 Eylül’e kadar orada olacak.  Fırsat bu fırsat Venüs ve aşk olayına bir girelim diyorum, ne dersiniz?
Kendinize mutlu olmayı öğretmeyi un utmayın. Sevgiyle kalın.
LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...