20 Ağustos 2012 Pazartesi

Lorelei Diyor ki: Venüs’ün hayatımızdaki yeri(1)

Kısa bir mola verdikten sonra yine sizlerleyim. Eveet, nerde kalmıştık bakalım. Satürn, Mars derken aşk konularını ihmal ettik. Sıra Venüs’e geldi. Aslında epeydir Venüs’ün hayatımızdaki etkilerine bakmadık. Venüs sadece aşk ilişkilerini anlatmaz, nasıl insanları çekici bulduğumuzu, sosyal ilişkilerimizde nasıl bir tutum aldığımızı ve ilişkimiz olacak kişilerle hangi ortamlarda karşılaşabileceğimizi ve kadınlar için kadınlığını nasıl ifade ettiğini ve erkekler için hangi kadınları çekici bulduğunu da anlatır.

Gelelim Venüs’ün haritamızda hangi burca ve hangi eve düştüğüne bakmaya. Venüs haritamızda Koç burcundaysa veya 1. Evde yani yükselen burcumuzda yerleşmişse siz sevginizi göstermekte oldukça cömert ve ateşli, sıcakkanlı birisiniz demektir. Venüs’ü Koçta veya 1. evde olanlar ilişkilerinde özgürlüğüne çok düşkündür. İlişkilerde kendine güvenir. Enerjik ve direktir. Aşkta önderlik etmekten keyif duyar. Kıskançlık yapılmasından hiç hoşlanmaz ama kendisi çok kıskançtır. İlk görüşte beğenip sevebilir ama sevgisi saman alevi gibi hemen sönebilir. Bu tip genelde aşka aşıktır. Romantizmden çok tutkular ön plandadır. Venüs'ü Koç burcunda olan erkekler biraz maço olur ve ilişkilerinde kendilerini daha çok düşünürler. Venüs Koç’taki kadınlar özgürlüklerine çok düşkün olurlar. Buna saygı göstermeyen, maço bir erkekle bir ilişki sürdüremezler.

Venüs Boğa’da veya 2. evdeyse sizin için romantizm ve güven el eledir. İlişkilere sakin ve adım adım gider. İlişkilerinde dokunma ve hissetme de en az güven kadar önemlidir. Uzun süreli ve güvenilir bir ilişki arar. Venüs burada huzur ve güven arar. Güzelliğe, lükse, maddi güvenceye çok önem verir. Parasını iyi biriktirir. Doğal bir çekiciliği ve cazibesi vardır. Fakat aşırı sahiplenici ve hırslıdır. Sevdiklerine sahip çıkmak ve korumak ister, kıskançtır, zevklerinde tutucu ve gelenekçidir. Venüs’ü Boğa’da olan bir kadın kendine güven duygusuna ve çekiciliğe sahiptir. Ayrıca seksi ve ne istediğini çok iyi bilen biridir ama biraz da kıskançtır. Eşinin ona maddi güvence vermesini ister. Duyarlı ve romantik biriyle anlaşabilir. Venüs’ü Boğa’da olan bir erkek; pratik, kötü günlerde dayanabileceği, hesabını bilen, ayakları yere sağlam basan bir kadından hoşlanabilir.

Venüs’ü İkizler’de veya 3. evde olan kişiler fikir alış verişi yapacağı, güzel konuşan insanlara çekilir. Konuşması da çok ahenkli ve tatlıdır. Flört etmekten çok hoşlanır. Havai ve değişkendir. Sevgisi çok kısa süreli olabilir. Pek çok ilişki yaşar. Hatta bu ilişkileri aynı anda bile yaşadığı olur. Sosyal ilişkilerde yüzeysel olabilir. Sürekli kıpır kıpırdır ve aradığı heyecanı ona verebilecek kişilere aşık olur. Aynı zamanda karşısındaki kişi entelektüel ve iyi bir konuşmacı olmalıdır. Venüs’ü İkizlerde olan erkek, zeki kadınlardan hoşlanır. Kaçanı kovalamayı sever. Zihinsel birliktelik seksten daha önce gelir. Fazla sadık olduğu söylenemez. Ancak çok zeki çekici biri ile birlikte olabilir. Venüs’ü İkizlerde olan kadınlar da çok zekidir ve konuşmasını iyi bilirler. İlişkilerde fikir alış verişi önemlidir. Çok flörtçü, çok konuşkan ama ilişkilerin fiziksel boyutundan kaçıyor olabilirler. Parayı iyi biriktiremeyebilirler.

Venüs Yengeç’te veya 4. evdeyse duygusal paylaşımlar ve aile çok önemlidir. Ayrıca içinde bulunduğu topluluğa da çok bağlıdır ve bu gruplar içinde anaç bir tavır sergiler. İlişkilerinde kollayan, koruyan bir tavrı vardır ve sevdiklerine karşı çok fedakardır. Sevdiklerini daima korumak gözetmek ister. Sevdiğine bağlanır ve ömür boyu ayrılmaz. Bazen aşırı sahiplenici de davranabilir. Venüs Yengeç’te yuva sevgisini getirir. Maddi konularda da korumacı davranır. Finansal güvenceye duygusal bir ihtiyacı vardır. Parasını iyi biriktirir. Venüs’ü Yengeç’te olan kadınlar tam bir annedir. Çocuklarını büyük bir şefkatle büyütür ve hiçbir eksiklikleri olsun istemezler. Evini güzelleştirmeyi çok sever. Bu yüzden evde bol bol vakit geçirirler. Venüs’ü Yengeç’te olan bir erkek, şefkatli, sevecen ve yumuşak bir kadını çekici bulur. Dışarıda gezip tozmaktansa evinde eşiyle birlikte vakit geçirmekten hoşlanır. Yüzeysel ve sadece dış görünüşüne önem veren bir kadın onu mutlu edemez.

Venüs Aslan’da ya da 5. evdeyse dramatik sanatlara yeteneklidirler. Canlı, hayat dolu, ateşli ve cömerttir. Lükse, kaliteye ve gösterişli şeylere düşkündür. Dış görünüşüne çok önem verir. Kılığı kıyafeti saçı ilgi çekici ve güzel olmalıdır. Kendi sahip olduğu değerlerle çok övünür. Venüs'ü Aslan Burcunda olan kadınlar da erkekler de; ateşli, yoğun, gösterişli ilişkilerden hoşlanır. Beraber olduğu kişi ile gurur duymak, parlamak ve pohpohlanmak ister. İlişkileri yoluyla kendini göstermek ister, dolayısıyla çekici kişilere yönelirler. İlgi çekemediğinde morali bozulur, neşesi kaçar. İlişkilerinde karşı tarafa hükmederek egosunu tatmin etmek ister. Maddi gücüyle gurur duymak ister. Bu yüzden cömertçe para harcayabilir. Aşkta çok gururludur. Kolay kolay beğenmez. Kendine tam anlamıyla eş olarak seçtiği kişi üstün ve eşsiz biri olmalıdır. Sevdiği zaman çok kıskanç olur.

Venüs’ü Başak’ta veya 6. evde olanlar, ilişkilerinde mükemmellik ve saflık arar. İlişkilerini mükemmelleştirmek ister. Gevşeyip hayatın tadını almakta güçlük çeker. Huzursuz ve sinirsel bir ilişki tarzı vardır. Sakin, sade ve alçakgönüllüdür. Utangaçtır. Kendini göstermeyi sevmez. İlgisini ve sevgisini hizmet ederek göstermeye çalışır. Pratik ilişkilerden hoşlanır. Yaratırken de detaylar üzerinde herkesten fazla durduğu için huzursuz ve tedirgindir. Bir şeyi yaptıktan sonra üzerinden birkaç kere daha geçip emin olmak ister. Venüs’ü Başakta olan bir erkek, eşinin tertipli düzgün olmasını ister. Detaylı ve analitik konuşmalardan zevk alır. Venüs’ü Başakta olan bir kadın çok zekidir. Zeki erkeklerin ilgisini çeker. Paraya ve başarıya önem verir. Kendini mükemmelleştirmek ister. Kılığı kıyafetinde detaylara çok önem verir.
Diğerlerini de haftaya bırakalım…
Yıldızların ışığı kalbinize umut ve sevgi versin…
LORELEİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...