28 Ağustos 2012 Salı

Lorelei Diyor ki: Venüs’ün hayatımızdaki yeri(2)


Venüs’ün hayatımızdaki yerini kaldığı yerden anlatmaya devam edelim. Venüs’ün doğum haritamızda nerede durduğuna bakmayı sürdürüyoruz. Önce Venüs’ün önemini kısaca anlatalım.

Venüs sadece aşk ilişkilerini anlatmaz, nasıl insanları çekici bulduğumuzu, sosyal ilişkilerimizde nasıl bir tutum aldığımızı ve ilişkimiz olacak kişilerle hangi ortamlarda karşılaşabileceğimizi ve kadınlar için kadınlığını nasıl ifade ettiğini ve erkekler için hangi kadınları çekici bulduğunu da anlatır.

Venüs Terazi’de veya 7. evdeyse kendi evinde ve en güçlü yerdedir. Bütün güzel özelliklerini ortaya çıkarır. Aşka aşık, romantik, zarif ve sosyaldir. İlişkilere büyük önem verir. İyi, uyumlu ve yaratıcı ve sıcak bir ilişki ister. Sanata karşı çok yeteneklidir. Aşık olunca yetenekleri ortaya çıkar. Çevresine uyum, güzellik ve estetik katar. Maddi olarak rahat etmek ve keyfi için rahatça para harcamak ister.  Venüs’ü Terazi’de olan bir erkek kılık kıyafetine çok önem verir. Beğendiği kadın güzel, cazibeli, çekici aynı zamanda da zeki ve konuşabileceği biri olmalıdır. Venüs’ü Terazi’de olan kadın ise zevkli, çekici, anlayışlı olur. Keyfine ve kaliteli şeylere çok düşündür. Hayatını güzelleştirmek ister. Aşka ve sevgiye büyük ihtiyaç duyar. Etrafında her zaman hayranlarının olmasını ister. İlişkileri yolunda gitmediği zaman dengesini yitirebilir. İlgi çekmediği zaman mutsuz olabilir.

Venüs Akrep’te ya da 8. evdeyse güçlü konumda değildir. İlişkilerde aşırı tutkulu, sahiplenici, şüpheci, tutucu ve kıskançtır. Yakın ilişki ihtiyacı içindedir. Eşinin bütün sırlarını öğrenmek ister ama kendi sırlarını gizleyebilir. Aşkın cinsel yanını ön planda tutar.  İlişkilerinde güç sahibi olmak ister.  Yaptığı işe tutkuyla bağlanır ve en iyisini yapar. Venüs’ü Akrep’te olan erkekler, seksi, güçlü, tutkulu ve duygusal kadınlardan hoşlanırlar. Çok beğenilir ve çapkın olurlar. Her karşılaştığı kadını çözmek ve incelemek isterler. Sezgileri de güçlü olduğu için karşısındakinin zayıf ve güçlü taraflarını hemen görebilirler. Venüs’ü Akrep’te olan kadınlar, seksi ve çekicidir. Sevdikleriyle aralarında çok güçlü ve derin bir bağ vardır. Çekiciliklerini karşılaştıkları her erkek karşısında kullanmak isterler. Bunun yanında tutucu ve aşırı sahiplenici olurlar. Karşısındakinin aklından geçenleri tahmin edebilirler.

Venüs’ü Yay’da veya 9. evdeyse ilişkilerde hevesli ve cesur davranır. Sosyallikten, spordan, hareketten hoşlanır. Eşiyle macerayı paylaşmak ister. İlişkilerde özgürlüğüne çok önem verir. Yaklaşımları dobra ve dürüsttür.  Yabancı kültürlere, ülkelere de büyük çekim duyar.  Spor, dans, yabancı ülkelerde rehberlik Venüs Yay’ın çok hoşuna gider. Parayı kolayca harcayabilir. Çok cömerttir fakat parasının hesabını bilmeyebilir. Venüs’ü Yay’da olan bir erkek, güzel, hoş aynı zamanda da kafasını kullanan, maceradan hoşlanan, sportif kadınları çekici bulur. İlgisi önce dostlukla başlar sonra sevgiye döner. Çok flörtçüdür ama ona özgürlüğünü yaşatan bir kadınla da uzun süreli bir beraberlik yaşayabilir. Venüs’ü Yay’da olan kadın cana yakın sıcak ve çekicidir.  Cömerttir. Zevki için para harcar. Girişken ve maceracıdır. Seyahat etmeyi ve yabancı insanlarla tanışmayı çok sever.

Venüs’ü Oğlak’ta veya 10. evdeyse, aşkta ciddiyet getirir. İlişkilerinde çekingen, mesafeli, aklı başında ciddi bir sevgilidir. Ne istediğini çok iyi bilir. Hayatının erken dönemlerinde yakın ilişkiye girmez fakat sonra karşısındakine kendini adar. İlişkilerde maddi güvence ve prestij arar. Olgun ve aklı başında kişilerden hoşlanır.  Amaçları doğrultusunda da ilişkiye girebilir. Düşünüp taşınıp karşısındaki insanı tartar. Çalışmayı ve disiplini sever, sorumluluk sahibidir.  Tutkularında bile sorumlu davranır. Aşkta romantik sözlerden çok elle tutulur somut şeyler görmek ve yaşamak ister.  Venüs’ü Oğlak burcunda olan kadının; sosyal, ahlaki ve duygusal olarak kabul edilebilirlik sınırları vardır ve bu sınırları kimseye çiğnetmez. Daima kontrollüdür.  Venüs’ü Oğlak burcunda olan erkek; küçük bir kız çocuğu gibi davranan bir kadınla bir ilişki yaşayamaz. Olgun ve kontrollü kadınlardan hoşlanır.     

Venüs’ü Kova’da veya 11. evdeyse,  ilişkilerinde özgür ve mesafeli olmak ister.  Geleneksel olmayan ve tuhaf ilişkilerden hoşlanır. Kendi kişiliğini ifade edebilme özgürlüğü verebilen ilişkilerden hoşlanır. İlginç, bohem tarzda kişilerden hoşlanır. Özgürlüğünü yaşayabileceği ilişkilere girer.  Aşkta dokunmaktan çok konuşmaktan, tartışmaktan hoşlanır. Kovadaki Venüs aşkta büyük arzular yaratmaz. Sevgisi fazla derin değildir. Tuhaf, farklı ilişkiler, değişik maceralar, sıra dışı insanlar tam ona göredir. Her zaman imkansızı kovalar durur.  Venüs’ü Kova’da olan bir kadın kendini seksi bulan değil anlayabilen bir erkekten hoşlanır. Venüs’ü Kova’da olan bir erkek ise yetenekleri onu şaşırtan bir kadını çekici bulur. Güçlü kişilikli zor kadınları seçer. Hiçbir zaman emin olamayacağı beklenmeyeni bekleyeceği bir kadını çekici bulur.

Venüs’ü Balık’ta veya 12. evdeyse, en güçlü konumdadır. Venüs’ü Balık burcunda olanlar romantikleşir, hayalleri güzelleşir, zarif düşünceli ve romantik olurlar. Sevgilisiyle “Bir” olmak ister. Çok fedakar ve vericidir. Aynı zamanda ilişkilerde hayalperesttir,  ayakları yere basmayabilir. Gizlilikten hoşlanır. Gizemlidir. Hassas yapısından dolayı çok çabuk kırılabilir. Venüs’ü Balıkta olan kadınlar da erkekler de çok cazibeli ve romantik olurlar. Özellikle kadınlara büyük cazibe ve çekicilik verir. Anlaşılmaz ve gizemli bir havaları vardır. Venüs Balık burcundaki bir kadına Afrodit’in bütün güzelliklerini sunar.  Venüs’ü Balık burcunda olan bir erkek, çok duyarlı ve romantik olur. Çekici, romantik ve gizemli kadınlardan hoşlanır. Hayallerindeki kadını fazla idealize edip aşkı platonik olarak yaşayabilir. Bütün hayatını şiirler, besteler yazarak platonik bir aşkın peşinde geçirebilir.  

Venüs’ün güzelliklerinden bu seferlik bu kadar…

Haftaya kadar Venüs hayatınıza güzellikler ve uyum getirsin.

LORELEİ                                

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...