27 Eylül 2013 Cuma

Penceremin Önündeki Hazine

Çiçek bakma merakım ilk defa eşimin doğum günümde aldığı orkide ile başlamıştı. Orkidemin resmini burda da paylaşmıştım hatta. Ama onun çiçek açan sapları kurudu malesef. Ben de o sapları kestim. O yüzden bu sene çiçek açamadı. Ama yaprakları çok güçlü. Hatta her ay ortasından yeni bir yaprak çıkartıyor. Çiçek açmasa bile ben onu çook seviyorum ve gözüm gibi bakıyorum.

Menekşe merakım ise çiçekçilik yapan dostlarımızın bana bebeğim henüz doğmamış olmasına rağmen ilk anneler günüm için hediye ettikleri o güzel menekşe ile başladı. Menekşenin çiçekleri açtıkça baktım evim şenlendi ben daha bir istekle bakmaya başladım. Bunu gören annem de gitti bana üç tane daha aldı. Salondaki pencerenin önüne dizdi. Yerlerini de öyle bir sevdiler ki açtıkça açıyorlar. Sonuç olarak penceremin önünde küçük bir hazine oluştu:))


Bu arada ikinci orkidemi de eşim yine ilk anneler günümde aldı. Çok uzun süre çiçekli kalmasına rağmen o da yavaş yavaş kurumaya başladı. Bu kadar güzel olan bu çiçeğin bakımının çok zor olması ne üzücü. Eğer bana orkide bakımıyla ilgili vereceğiniz tavsiyeleriniz varsa merakla bekliyorum.

Şimdi evdeki en kıymetli hazinemi uyurken seyretmeye gidiyorum. En keyiflisi o çünkü:))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...