27 Eylül 2013 Cuma

Penceremin Önündeki Hazine

Çiçek bakma merakım ilk defa eşimin doğum günümde aldığı orkide ile başlamıştı. Orkidemin resmini burda da paylaşmıştım hatta. Ama onun çiçek açan sapları kurudu malesef. Ben de o sapları kestim. O yüzden bu sene çiçek açamadı. Ama yaprakları çok güçlü. Hatta her ay ortasından yeni bir yaprak çıkartıyor. Çiçek açmasa bile ben onu çook seviyorum ve gözüm gibi bakıyorum.

Menekşe merakım ise çiçekçilik yapan dostlarımızın bana bebeğim henüz doğmamış olmasına rağmen ilk anneler günüm için hediye ettikleri o güzel menekşe ile başladı. Menekşenin çiçekleri açtıkça baktım evim şenlendi ben daha bir istekle bakmaya başladım. Bunu gören annem de gitti bana üç tane daha aldı. Salondaki pencerenin önüne dizdi. Yerlerini de öyle bir sevdiler ki açtıkça açıyorlar. Sonuç olarak penceremin önünde küçük bir hazine oluştu:))


Bu arada ikinci orkidemi de eşim yine ilk anneler günümde aldı. Çok uzun süre çiçekli kalmasına rağmen o da yavaş yavaş kurumaya başladı. Bu kadar güzel olan bu çiçeğin bakımının çok zor olması ne üzücü. Eğer bana orkide bakımıyla ilgili vereceğiniz tavsiyeleriniz varsa merakla bekliyorum.

Şimdi evdeki en kıymetli hazinemi uyurken seyretmeye gidiyorum. En keyiflisi o çünkü:))


21 Eylül 2013 Cumartesi

Dantelin Modasi Geçmez Kızım...

Uzun bir aradan sonra tekrar bloguma yazı yazabiliyor olmanın sevinciyle sanırım tekrar karşınızdayım. Sanırım diyorum çünkü meşguliyetim çok büyük. Her an ağlayıp bana işimi yarıda bıraktırabilir:)) Minik oğlum dünyaya geldi ve bugün tam 2 aylık oldu:) Blogumdan uzun süre ayrı kalışımın nedeni de bizzat kendisidir.  Hazır uyumuşken hemen bir sesleneyim burdan dedim:))

Geçen gün salonda vitrin temizliği yaparken annem neden dantellerimi kullanmadığını sordu. Oysa çeyzimde dünya kadar dantelim vardı. Dantelin demode olduğunu söylediğimde ise cevabı çok sert ve netti: Dantelin modası geçmez kızım...

Aslında çok haklıydı. Dantel deyince benim aklıma seksenler dizisindeki koltuk kollarına ya da sırtlarına örtülen danteller geliyordu. Ama serince benim de çok hoşuma gitti. Hiç de öyle demode görünmedi bilakis çok zarif ve şık durdu. Anneme tekrar tekrar teşekkür ettim. Bu el emeği göz nuru danteller için ve sizinle de paylaşmak istedim.

Bu arada fotoğraf  makinesini oğlumun fotoğraflarını çekerken tarih atması için ayarlamıştım. Değiştirmeyi unutarak çekmiş bulundum. Güzel görünmüyor köşede ama idare ediverin nolur.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...