29 Ocak 2014 Çarşamba

Bir Annenin Gaz ile İmtihanıÇok şükür bizim topi atlattı o gazlı günleri. Ama az çekmedik değil hani. Geçen gün yeni bebeği olan bir arkadaşım facebook ta "gece gündüz tek derdimiz kuzumuzun gazını çıkartmak" yazınca o günler yine aklıma geldi. Doktorlar da dahil olmak üzere herkes üçüncü ayda geçer genelde diyordu. Nitekim bizimki de bitmese de azalarak kayboldu.

Gaz sancısı neydi peki? Bizim topide hergün aynı saatte başlayan durmak bitmek bilmez ağlamalardı. Aynı saat dediğim akşam yedi civarı.

Bizim internetten okuyarak, çevremizden dinleyerek bulduğumuz sakinleştirme yolları ise:

1. En etkili olanı ütüyle ısıtılmış sıcak battaniyeye sarmak  ve kucakta sallamak
2. Saç kurutma makinesi sesi ( bunun yüzünden saç kurutma makinemiz bozuldu)
3. Buzuki Orhan'ın gazlı bebekler için olan CD si.
4. Rezene ( bebeklere içirileni de varmış ama ben hiç içirmedim, kendim rezene çayı içtim. Sütümden geçer ümidiyle)
5. Karnına küçük dokunuşlarla masaj yapmak.

İşte o günleri gördük geçirdik çok şükür:)) Darısı bebişi daha küçük olanların başına..

*** Topiye bebek şekeri yapacam diye o küçük vosvosu az aramadım. ama Çindeki fabrikası kapandığından yenisi üretilmiyormuş, koca İstanbulda sadece 10 tane bulabildim. Ama olsun yeter ki aklımda kalmadı ya:))

**** Resimlerdeki nazar boncuğu süs olsun diye iliştirdim. Bana özgü sayfama özgü bir sembol olsun istedim. yanlış anlaşılmasın;)) Aman kimselere nazar değmesin:))

2 yorum:

  1. bizde ne çektik gazdan, 40 gün dediler , 3 ay dediler, bekledik de bekledik uykusuz gecelerde.4. ayda yavaş yavaş azalmaya başladı ancak.Gündüz annem ve ben iki kişi evi ancak idare ediyorduk.Hiç kucaktan inmiyordu ki paşa. Kaç kez gezmeye diye evden çıkıp yoldan döndüğümüzü hatırlarım :)Valla o zamanlar sorsalar bir daha çocuk mu asla derdim.Şimdi ise unutmuş olacağım ki yeniden hamileyim :) Hissiyatım sanki bu sefer daha kolay olacak gibi herşey :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ayy maşallah:) Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Bence de kesinlikle daha kolay olacak, ne de olsa artık tecrübe var.

      Sil

Sen Ne Dersin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...